اخذ نمایندگی لوازم آرایشی از برندهای معتبر دنیا

اخذ نمایندگی لوازم آرایشی از برندهای معتبر دنیا

یکی از محصولات پرفروش در تمامی جهان طرفداران بسیار زیادی هم دارد، انواع لوازم آرایشی و بهداشتی هستند.این روزها برندهای معتبر تولید کننده لوازم آرایشی در جهان به شهرت زیادی رسیدند که در کشور‌های مختلف طرفداران بسیار زیادی دارند. افزایش نیاز به لوازم آرایشی از برندهای معتبر دنیا در کشور باعث شده است که بسیاری از افراد فعال در عرصه تجارت به فکر اخذ نمایندگی از این شرکت‌ ها بیفتند. البته باید در نظر داشته باشید که گرفتن نمایندگی از برندهای معتبر تولید کننده لوازم آرایشی می‌ تواند چالش برانگیز باشد، این کار ضوابط و قوانین خاص خود را دارد که بدون آشنایی با آنها به هیچ عنوان نمی‌ توانید قدمی در راستای اخذ نمایندگی لوازم آرایشی از برندهای معتبر دنیا بردارید. متخصصین ما در ادامه این مطلب اطلاعات و تجربیات خود در زمینه اخذ نمایندگی لوازم آرایشی از برندهای معتبر دنیا را با شما به اشتراک خواهند گذاشت.

لزوم اخذ نمایندگی لوازم آرایشی از برندهای معتبر دنیا

افرادی که در زمینه فروش لوازم آرایشی کار می‌ کنند، می‌ دانند برای جلب اعتماد بیشتر مشتریان، باید سراغ محصولات تولید شده توسط برندهای معروف دنیا بروند. برندهای معروف و معتبر تولید کننده لوازم آرایشی با ارائه محصولاتی با کیفیت توانسته‌ اند رضایت مشتریان در سراسر جهان را جلب کنند. از سوی دیگر این کمپانی‌ های بزرگ سرمایه‌ گذاری زیادی روی تبلیغات خود می‌ کنند. در نتیجه واردکنندگان و فروشندگان لوازم آرایشی می‌ دانند که فروش محصولات یک برند خوب قطعاً ساده‌ تر از فروش محصولاتی است که توسط یک شرکت ناشناس تولید شده است.

نکته ساده بعدی که در این زمینه باید مدنظر قرار دهید، گزینه اعتماد مشتریان می‌ باشد. اکثر مشتریان لوازم آرایشی به برندهای داخلی اعتماد چندانی ندارند و بر این عقیده‌ اند که بهتر است هزینه یا بودجه مورد نظر خود برای خرید لوازم آرایشی را صرف برندهای معتبری بکنند که می‌ توان به آنها اعتماد کرد. پس با توجه به نکاتی که تا اینجای کار گفته شد، می‌ توان نتیجه گرفت که اخذ نمایندگی لوازم آرایشی از برندهای معتبر دنیا باعث افزایش رضایت مشتریان و در نتیجه افزایش فروش و درآمد خواهد شد. البته از سوی دیگر این مورد را نباید از یاد برد که عرضه محصولات با کیفیت برای فروشندگان مختلف باعث می‌ شود تا بتوانند از رقیبان خود در کسب و کار سبقت بگیرند و جایگاه بهتری در بازار پیدا کنند.

روند اخذ نمایندگی لوازم آرایشی از برندهای معتبر دنیا

در ایران مسیری که برای اخذ نمایندگی لوازم آرایشی از برندهای معتبر دنیا باید طی کنید، می‌ تواند بسیار متفاوت باشد. به خصوص در مدت اخیر که مشکلات سیاسی و اقتصادی زیادی پیش روی افراد فعال در زمینه تجارت خارجی قرار گرفته است، نیاز به افراد متخصصی دارید که شما را در این مسیر راهنمایی کنند. مورد بعدی که روند این کارها را سخت‌ تر کرده، پیچیده‌ تر شدن روند گرفتن نمایندگی از شرکت‌ های معتبر تولید کننده لوازم آرایشی است. شاید اگر تا چند سال پیش سراغ یک شرکت معروف تولید کننده لوازم آرایشی می رفتید، بسیار راحت می‌ توانستید نمایندگی انحصاری آن برند را دریافت کنید. اما این روزها شرکت‌ ها میزان اعتبار افرادی که درخواست اخذ نمایندگی آنها را دارند را می‌ سنجند تا بتوانند روند تجارت خود را با موفقیت بیشتری طی کنند. برای گرفتن نمایندگی لوازم آرایشی از برندهای معتبر دنیا بهتر است که قبل از همه چیز تعاریف و اصطلاحات عمومی که در این عرصه کاربرد دارند را بهتر بشناسید.

اصطلاحات اولیه برای اخذ نمایندگی لوازم آرایشی

اصطلاحاتی که در ادامه آنها را خدمت تان معرفی می‌ کنیم، مواردی هستند که جدای از اخذ نمایندگی لوازم آرایشی از برندهای معتبر دنیا، به طور کلی در زمینه تجارت خارجی و اخذ نمایندگی کاربرد بالایی دارد. این موارد عبارتند از:

 • شعبه
  شعبه یک شخصیت حقوقی که متعلق به شرکت خارجی است که طبق قوانین اجازه ثبت شعبه یا نمایندگی شرکت های خارجی، در اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری ایران ثبت شده است.
 • نماینده
  به شخصیت حقوقی گفته می‌ شود که مجوز یا قراردادی از شرکت خارجی مورد نظر در اختیار دارد و در آن به عنوان نماینده فروش محصولات معرفی شده است.
 • شرکت خارجی
  به برندی گفته می‌ شود که در بیرون از مرزهای ایران به ثبت رسیده است و قصد گرفتن نمایندگی آن را دارید.
 • سامانه مرکز
  منظور از این عبارت سایت www.Gatc.ir می‌ باشد که متعلق به مرکز اصناف و بازرگانان ایران است.
 • گواهی فعالیت
  به مجوزی که توسط مرکز اصناف و بازرگانان ایران برای شعبه‌ های شرکت‌ های خارجی صادر می‌ شود، گواهی فعالیت می‌ گویند.

مدارک لازم برای اخذ نمایندگی لوازم آرایشی

برای اخذ نمایندگی لوازم آرایشی از برندهای معتبر دنیا قطعاً نیاز به مدارک خاصی دارید و بر اساس قوانین موجود موظف به ارائه آنها هستید. در ادامه این مدارک را با هم مورد بررسی قرار می‌ دهیم:

● شماره پرونده مالیاتی فرد متقاضی اخذ نمایندگی که باید از طریق سازمان امور مالیاتی تهیه شود.
● کپی برابر با اصل شده مدارکی مانند آگهی تاسیس، اساسنامه شرکت، مدارک مربوط به تغییرات انجام شده در شرکت و اطلاعات ثبت شده مربوط به این موارد در روزنامه‌ های کثیرالانتشار
● مجوز گرفته شده یا قرارداد با شرکت خارجی که به زبان انگلیسی است و برای رسمیت بیشتر آن را در کنار ترجمه رسمی فارسی قرار می‌ دهند. در این مدرک باید مواردی مانند ماهیت شرکت خارجی، نام شرکت، نام و مشخصات نماینده، شرایط فسخ قرارداد، نام برند و محصول مورد نظر و تاریخ شروع و پایان قرارداد ذکر شده باشد.
● پر کردن فرم های موجود در سامانه مرکز و نوشتن درخواست کتبی در این سایت

مواد قانونی مربوط به اخذ نمایندگی لوازم آرایشی

آشنایی با قوانین و مقررات مربوط به اخذ نمایندگی لوازم آرایشی از برندهای معتبر دنیا برای افرادی که قصد دارند در این است فعالیت کنند موردی بسیار ضروری است. در ادامه این بخش، ماده‌ های مختلف قانونی مهم در این زمینه را به زبان ساده با شما در میان خواهیم گذاشت.

 • تمام اسنادی که توسط شرکت خارجی صادر شده‌ اند، باید دارای مهر و امضا از طرف فرد یا شرکت صادر کننده باشند. علاوه بر این وجود تاییدیه اتاق بازرگانی وزارت امور خارجه یا مراجع قضایی در خارج از کشور روی این اسناد ضروری است.
 • بعد از اینکه فرد متقاضی فرم های مربوطه را درون سامانه مرکز پر کرد، باید ظرف مدت حداکثر ۱۰ روز مدارک مورد نیاز را به مرکز اصناف و بازرگانان ایران ارسال کنند. بعد از انجام بررسی‌ های مورد نیاز روی این مدارک گواهی صادر شده و به نشانی فرد متقاضی ارسال خواهد شد.
 • گواهی فعالیت نمایندگی بسته به نوع قرارداد می‌ تواند دارای مدت زمان اعتبار متفاوتی باشد. اما حداکثر این مدت زمان دو سال خواهد بود.
 • محصولاتی که از طریق شرکت‌ های خارجی وارد کشور می‌ شوند، حتماً باید در فروشگاه‌ های معتبر به فروش برساند و در صورتی که غیر از این باشد، تمامی عواقب بعدی بر عهده نمایندگی برند خارجی لوازم آرایشی خواهد بود.
 • مدارکی مانند اظهارنامه گمرکی و… که برای وارد کردن محصولات از شرکت‌ های خارجی مورد استفاده قرار می‌ گیرند، باید به نام دارنده گواهی فعالیت به عنوان نمایندگی باشند.
 • بعد از وارد کردن اجناس مختلف به کشور باید حتماً دارنده گواهی فعالیت یا نمایندگی شناسه کالا را روی محصول ثبت کند.

سخن نهایی

افراد و شرکت‌ هایی که قصد اخذ نمایندگی لوازم آرایشی از برندهای معتبر دنیا را دارند، بهتر است قبل از همه چیز این مورد را مدنظر قرار دهند که در دنیای تجارت خارجی نکات و مسائل پیچیده بسیاری وجود دارد. برای اینکه روند اخذ نمایندگی و سایر مراحل به آن بدون هیچ مشکلی برای شما طی شود، بهتر است از تجربه و تخصص افراد فعال در این عرصه استفاده کنید. شما می توانید با شماره ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان که متخصصین ما در اختیارتان قرار می‌ دهند کمک بگیرید تا بهتر در راستای رسیدن به هدف خود قدم بردارید. ما سالهاست که در زمینه اخذ نمایندگی برند‌های معتبر خارجی در عرصه‌ های مختلف فعالیت داشته‌ ایم، از همین رو می‌ توانیم موارد بسیار مهمی مانند تهدیدها، فرصت‌ ها، موانع و نقاط ضعف مربوط به اخذ نمایندگی لوازم آرایشی از برندهای معتبر دنیا را در در اختیار شما قرار دهیم.