افتتاح حساب بانکی در اروپا

افتتاح حساب بانکی در اروپا به چه صورت انجام می گردد؟

افتتاح حساب بانکی در اروپا یکی از مهمترین نیازهایی است که برای ایرانیان صاحب تجارت اهمیت دارد. به دلیل محدودیت‌هایی که برای جابجایی پول وجود دارد، نیاز است تا یک حساب خارجی پشتیبان کارهای خارج از کشور شما باشد. فعالان اقتصادی با افتتاح حساب بانکی بین‌المللی شخصی می‌توانند علاوه بر تحکیم اعتبار خود، از خدمات دیگر بانکی مانند ال ‌سی و سوئیفت هم استفاده کنند.

سهولت مراودات بانکی در سطح بین‌المللی خواسته‌ تمامی بازرگانان و حق مسلم آن‌هااست که بتوانند هر جای دنیا و با ارز دلخواهشان معامله کنند و بدون نیاز به صرافی برای گرفتن ارز و استرس نگهداری از آن بتوانند به راحتی از کارت‌های اعتباری خود استفاده نموده و به سفرهای کاری و تفریحی خود بپردازند.
یک بازرگان ایرانی با دارا بودن حساب بانکی در اروپا شاهد افزایش قدرت حضور خود در بازارهای بین‌المللی است که می‌تواند انگیزه‌ای قوی برای ارتقا سطح کیفیت کالای وی همگام با استانداردهای روز اروپایی و جهانی به همراه داشته باشد.

حساب بانکی بین‌المللی چیست؟

حساب بانکی بین‌المللی به حسابی اطلاق می‌شود که افتتاح حساب در بانک کشور محل زندگی و اقامت صاحب حساب نباشد. این حساب بانکی که خدمات صدور ویزا کارت و مسترکارت را هم شامل می‌شود، زمانی خدمات مالی کامل به شما ارائه خواهد داد که شامل اعطای کد سوئیفت، کد آی‌بن، و دیجی‌ پس باشد. درصورتی که حساب بین‌المللی شما برای یک شخص حقیقی باشد، شما از خدمات زیر بهره‌مند خواهید شد:

 • کد سوئیفت: (Swift Code) کد بین‌المللی بانکی جهت دریافت و انتقال وجه بین‌المللی
 • کد آی ‌بن: (IBAN) شماره‌ی حساب بین‌المللی جهت دریافت و انتقال وجه بین‌المللی
 • کد دیجی ‌پس: (DIGIPASS) خرید آنلاین و اینترنتی
 • مدیریت مالی آنلاین با اینترنت‌ بانک ۲۴ ساعته
 • تحویل فیزیکی مسترکارت و ویزا کارت به نام شخص ایرانی
 • حساب همیشگی بدون محدودیت زمان

بهترین کشور اروپایی برای افتتاح حساب پس‌انداز

از بین کشورهای اروپایی بهترین جا برای افتتاح حساب بانکی و پس انداز پول در سال ۲۰۲۰ بهترین کشور اروپایی سوئیس می باشد. دلیل این امر معیارها و فاکتورهایی نظیر میانگین درآمد بالا، میانگین پس انداز بالای خانوار، پس انداز سالانه، ماهیانه و روزانه و ساعتی بسیار بالا می باشد. بعد از سوئیس، سوئد و نروژ در رتبه های دوم و سوم این رنکینگ قرار دارند.

پیش شرط های افتتاح حساب بانکی بین المللی در اروپا

برای افتتاح حساب در کشورهای اروپایی باید صاحب کسب و کار یا شرکت در یکی از کشورها عضو اتحادیه اروپا باشید. افتتاح حساب در اروپا در بانک‌های مختلف با مزایا و شرایط متفاوتی همراه خواهد بود. به همین دلیل به شما توصیه می‌شود که پیش از ورود به این موضوع، مشاوره دقیق و کافی در این زمینه داشته و از کارشناسان اقامت اروپا مشورت لازم را دریافت نمایید.

شرایط بازگشایی حساب بانکی اروپا برای افراد غیرمقیم‌

شرایط بازگشایی حساب بانکی اروپا برای افراد غیرمقیم مثل دانشجویان و یا کارگران خارجی متقاضی مهاجرت به کشورهای اروپایی اصلا نگران نباشند. چراکه اگر شما مایل به افتتاح حساب بانکی قبل از مهاجرت به آلمان، فرانسه و … باشید. می‌توانید در یک بانک بین المللی یا بانک دیجیتالی به زبان آلمانی direktbank افتتاح حساب کنید. این بانک‌ها شعبه محلی نداشته اما از دستگاه‌های خودپرداز سایر بانک‌ها استفاده می‌کنند. جالب است بدانید که این بانک‌ها در آلمان و فرانسه حساب‌های بانکی رایگان بدون حداقل پس انداز به مشتریان خود ارائه می‌دهند.

متأسفانه بدلیل شرایط تحریم امکان افتتاح اینگونه حساب‌ها از داخل ایران برای هموطنان امکان‌پذیر نیست ولی برخی از شرکت‌ها و مؤسسات این امکان را با دریافت هزینه‌های صدور فراهم می‌کنند. معروف‌ترین موبایل بانک‌ها در کشورهای اروپایی از جمله آلمان و فرانسه عبارتند از:

 • Bunq
 • N26
 • Revolut

اگر بخواهیم به شرایط رایج پرداخته و نسبت به افتتاح حساب نظر بدهیم؛ باید گفت که چنین چیزی برای ایرانیان، میسر نخواهد بود. اما شرکت کیمیا سپنتا از طریق مجراهای قانونی و امکانات خود در اتحادیه اروپا، می تواند ضمن دریافت اقامت برای ایرانیان طی شرایطی خاص، نسبت به افتتاح حساب بانکی در اروپا نیز اقدامات لازم را به انجام برساند.

مزایای افتتاح حساب در اروپا

مزایای افتتاح حساب در اروپا در صورتی که قصد اقامت اروپا یا به هر شکلی تجارت خرد و کلان در کشورهای عضو را داشته باشید، به افتتاح حساب نیاز پیدا خواهید کرد. هر یک از صاحبان کسب و کار، با داشتن حساب بانکی در اروپا، می تواند به کسب و کار خود اعتبار بین المللی بخشیده و شرکای تجاری وی در سایر کشورهای جهان، حساب بیشتری بر موسسه وی بازخواهند کرد.

به علاوه با داشتن حساب بانکی در اروپا، می توانید تبادلات مالی خود را سامان بخشیده و از مزایایی چون بیمه سپرده، دریافت خدمات سوئیفت و … بهره مند گردید.

پیش شرط ‌های افتتاح حساب در اروپا

برای افتتاح حساب در این کشور باید صاحب کسب و کار یا شرکت و به هر نوع تجارتی در یکی از کشورها عضو اتحادیه اروپا باشید. در نظر داشته باشید که کیمیا سپنتا با در دست داشتن مسیرهای قانونی، تحریم‌های ناعادلانه علیه اقتصاد کشور و مردم مظلوم ایران را دور زده و در مسیر رونق اقتصاد و تجارت کشور گام های بزرگی برمی‌دارد.

فارغ از این که افتتاح حساب برای افراد حقیقی یا شرکت ها و شخصیت های حقوقی باشد، شرکت کیمیا سپنتا روش های مطمئن پیشنهاد داده و در مسیر تا پایان کار، همراه مشتری خواهد بود. شما برای افتتاح حساب در اروپا به مدارک زیر به عنوان مدارک اولیه نیاز خواهید داشت:

 • پاسپورت با داشتن حداقل ۶ ماه اعتبار
 • مدارک مربوط به شرکت
 • پرینت گردش مالی حساب شرکت یا شخص
 • مدارک هویتی آدرس فیزیکی شرکت یا محل سکونت شخص حقیقی
 • گواهی عدم سوء پیشینه اعضای هیئت مدیره یا شخص حقیقی
 • حداقل مبلغ ۲ هزار یورو برای افتتاح حساب نخستین
 • گواهی موجودی بانکی

با آماده‌سازی این مدارک و تحویل آن‌ها، باقی مراحل توسط کارشناسان کیمیا سپنتا به انجام خواهد رسید و شرایط برای افتتاح حساب و دور زدن تحریم‌های ناعادلانه‌ای که مانع فعالیّت مستقیم ایرانیان شده است، هموار خواهد شد.

دقت داشته باشید که افتتاح حساب در اروپا در بانک‌های مختلف با مزایا و شرایط متفاوتی همراه خواهد بود. از این روی به شما توصیه می‌شود که پیش از ورود به این موضوع، مشاوره دقیق و کافی در این زمینه داشته و از کارشناسان اقامت اروپا و افتتاح حساب در بانک‌های اروپایی، مشورت لازم را دریافت کنید.

بسته شدن حساب پس از افتتاح حساب در اروپا

بسته‌ شدن حساب پس از افتتاح در نظر داشته باشید که پس از افتتاح حساب از طریق مجراهای مطمئن کیمیا سپنتا، دیگر امکان بسته شدن آن وجود نخواهد داشت. این موضوع در شمار قوانین داخلی بانک‌های اروپایی است و شما هیچ نگرانی از بابت آن نخواهید داشت. کافی است که در مسیر ابتدایی، تمامی مراحل کار به درستی انجام شده و افتتاح حساب به شکل قانونی از سوی مجری دارای روابط صورت بگیرد. پس از آن در صورتی که فرد یا شرکت دارای حساب، تخلفی صورت نداده و فعالیت خود را در مجراهای قانونی پیش ببرد، مشکلی به وجود نخواهد آمد.

در صورتی که به هر علتی مایل به داشتن حساب بانکی در اروپا هستید، می‌توانید از طریق کیمیا سپنتا، با دور زدن تحریم های ناعادلانه علیه مردم کشورمان به شکلی حرفه‌ای و کم ریسک، افتتاح حساب در اروپا داشته باشید.