انتقال ارز از کشورهای عضو شنگن به ايران

انتقال ارز از کشورهای عضو شنگن به ایران

در سال های اخیر وضعیت سیاسی و اقتصادی ایران تحت تاثیر عوامل منفی زیادی بوده که باعث بوجود آمدن مشکلات زیادی در زمینه‌ های مالی شده است. یکی از این مشکلات انتقال ارز از کشورهای عضو شنگن به ایران است. البته باید در نظر داشته باشید که انتقال ارز از کشورهای مختلف به ایران روزها دشوار شده است، اما به هیچ عنوان غیر ممکن نیست. پیش از این در مقاله دیگری از سایت در رابطه با مشکلات انتقال ارز به طور مفصل صحبت کرده‌ایم؛ برای اطلاع از جزییات بیشتر در مورد مشکلات انتقال ارز می‌توانید این مقاله را مطالعه نمایید.

شرکت‌ های زیادی در زمینه انتقال ارز از کشورهای عضو شنگن به ایران فعالیت دارند و می توانند خدمات تخصصی در اختیار تاجران و سایر افرادی که تعاملات مالی با اروپا دارند قرار بدهند. در ادامه این مطلب روش های انتقال ارز از کشورهای عضو شنگن به ایران و سایر نکاتی که لازم است در این زمینه بدانید را با شما در میان خواهیم گذاشت.

روش انتقال ارز از کشورهای عضو شنگن به ایران

افراد زیادی در کشور ما هستند که بخشی از خانواده آنها در کشورهای اروپایی زندگی می کنند. همچنین عده زیادی مشغول تجارت با کشورهای عضو شنگن هستند و همین باعث افزایش لزوم داشتن تبادلات مالی با این کشورها شده است. بسیاری از مردم تصور می کنند که وجود تحریم‌ ها باعث شده تا انتقال ارز به خارج از کشور غیر ممکن باشد. این در صورتی است که اگر با بسترهای مناسبی که برای این کار در نظر گرفته شده آشنایی کافی داشته باشید، می توانید به راحتی روند انتقال ارز را به کشورهای اروپایی و بالعکس طی کنید. این سیستم‌ های بین المللی مالی مانند واسطه‌ هایی عمل می کنند که می توانید به راحتی با استفاده از آنها ارز مورد نظر خود را به ایران یا بالعکس انتقال دهید. در بخش‌ های بعدی این بسترها را خدمت شما معرفی می کنیم.

انتقال ارز با استفاده از پی پال

سیستم مالی پی پال شاید معروف ترین سیستم مالی در تمام جهان باشد و احتمالا تا امروز نام آن را شنیده‌ اید. پی پال در اصل یک کیف پول الکترونیک می باشد که توانسته جایگزین حساب‌ های فیزیکی مانند مستر کارت و ویزا کارت شود. با این که شرکت توسعه دهنده پی پال ایران را در لیست کشورهای مورد تحریم خود قرار داده است، این موضوع را باید بدانید که هنوز هم روش‌ هایی برای افتتاح حساب در ایران وجود دارد. این حساب که در اختیار شما قرار می گیرد به صورت مجازی است و با استفاده از آن می توانید خرید اینترنتی داشته باشید. همچنین می توانید به راحتی روند دریافت و انتقال وجه را به حساب‌ های پی پال دیگر انجام دهید. در ضمن برای تبدیل مبلغ مورد نظر در کارت پی پال به ریال برای استفاده در ایران نیز پلتفرم‌ های مختلف فعالیت می کنند که در زمان انتخاب باید سراغ معتبرترین آنها بروید.

انتقال ارز با استفاده از پرفکت مانی

یکی از روش‌ های انتقال ارز از کشورهای عضو شنگن به ایران، استفاده از حساب الکترونیکی پرفکت مانی است. با استفاده از این حساب می توانید روند دریافت، پرداخت و انتقال وجه را به راحتی در سراسر جهان انجام دهید. پرفکت مانی با این که به اندازه پی پال شناخته شده و محبوب نیست، اما می تواند گزینه خوبی برای ایرانیان باشد. چرا که شرکت توسعه دهنده این حساب‌ ها پاناما است و به همین دلیل ایران را در لیست تحریم‌ های خود قرار نداده‌ اند. افتتاح این حساب‌ ها برای ایرانیان دشواری خاصی ندارد و به راحتی قابل استفاده است. در ضمن در ایران نیز شرکت‌ هایی برای تبدیل مبالغ موجود در این حساب‌ ها به ریال هستند که می توانید از خدمات آن استفاده کنید.

انتقال ارز با استفاده از اسکریل

اسکریل نیز یکی از کیف پول‌ های الکترونیکی است که می توانید از آن برای انتقال ارز از کشورهای عضو شنگن به ایران استفاده کنید. شرکت توسعه دهنده این کیف پول یا حساب دیجیتال انگلیس است و به همین دلیل ایران را در لیست تحریم‌ های خود قرار داده است. به همین دلیل افرادی که قصد افتتاح حساب در آن را دارند، باید از سایت‌ های مختلفی که در ایران نقش واسطه را ایفا می کنند، استفاده نمایند. اسکریل با این که به اندازه پی پال استفاده ندارد، اما برای آنهایی که قصد تجارت یا تبادل مالی با اروپا را دارند گزینه بسیار خوبی است. یکی از مزایای اصلی این حساب‌ ها این است که با استفاده از آن میتوان با ۴۰ ارز رایج جهان (از جمله بعضی از ارزهای دیجیتال) کار کرد و نقل و انتقالات مالی را انجام داد.

انتقال ارز با استفاده از وب مانی

یکی دیگر از شرکت‌ های ارائه دهنده خدمات حساب الکترونیک در جهان وب مانی است. یکی از مزایای این کمپانی برای ایرانیان این است که در کشور روسیه قرار گرفته و به همین دلیل مشکلات مربوط به تحریم‌ ها را ندارد. با استفاده از ایمیل میتوان در این سایت یک حساب باز کرد. اما حتما این نکته بسیار مهم را در نظر داشته باشید که حتما در زمان وارد کردن اطلاعات خود به منظور ثبت نام دقت کنید که اطلاعات شخصی را به شکل کاملا صحیح ثبت کنید. البته افرادی که در زمینه ثبت نام در این سایت به مشکل برمی خورند، می توانند سراغ سایت‌ های واسطه‌ ای بروند که در ایران فعالیت می کنند و می توانند در این زمینه راهنمایی‌ ها و خدمات لازم را به آنها ارائه دهند.

انتقال ارز با استفاده از ویزاکارت و مسترکارت

ویزا کارت یا مسترکارت یکی از بهترین انواع حساب‌ های اعتباری جهان هستند که به راحتی در تمامی کشورها میتوان از آنها استفاده کرد. اما متاسفانه در ایران امکان استفاده از این حساب‌ ها نیست و برای دور زدن تحریم‌ ها باید سراغ شرکت‌ های واسطه‌ ای بروید که در این زمینه فعالیت دارند. در نظر داشته باشید که اگر فردی قصد افتتاح حساب پی پال داشته باشد، باید حتما اطلاعات این حساب (یعنی مسترکارت و ویزاکارت) را در زمان ثبت نام وارد کند. این موضوع برای تاییدیه گرفتن یا اصطلاحاً وریفای کردن حساب ضروری خواهد بود. یکی از معایب این حساب‌ ها نسبت به پی پال این است که روند انتقال ارز با استفاده از آنها نیاز به زمان بیشتری دارد.

استفاده از ارزهای دیجیتال برای انتقال ارز

استفاده از ارزهای دیجیتال برای انتقال ارز

یکی از روش‌ های انتقال ارز که در سال های اخیر مورد توجه افراد فعال در زمینه تجارت و ارائه خدمات قرار گرفته است، استفاده از ارزهای دیجیتال می باشد. در این زمینه در مقاله مربوط به ارز دیجیتال یا رمز ارز به بررسی تفصیلی ماهیت این ارزها و جزییات مربوط به آن پرداخته‌ ایم.

در این روش برای انتقال ارز از کشورهای عضو شنگن به ایران ابتدا باید وارد سایت‌ ها یا سرویس‌ هایی شوید که میتوان از آنها بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال مورد نظر را خریداری کرد. سپس در مرحله بعد میتوانید ارز دیجیتال را به والت یا کیف پول طرف مقابل در ایران ارسال کنید. در مرحله بعدی نیز فردی که در ایران است باید از طریق سرویس‌ ها و بسترهای موجود ارزهای دیجیتال مورد نظر خود را به ریال تبدیل کرده و از آن استفاده کند. مزایای این روش انتقال ارز از کشورهای عضو شنگن به ایران عبارتند از:

  • امکان فروش ارزهای دیجیتال در ایران، به خصوص ارزهای دیجیتال شناخته شده و پرکاربرد مانند بیت کوین
  • به راحتی افرادی خارج از کشور می توانند با ویزا کارت، مستر کارت، پی پال و… بیت کوین را خریداری کنند.
  • انتقال بیت کوین دارای سرعت مناسبی است و تراکنش‌ ها در زمان کمی انجام می شود.
  • تعداد واسطه‌ ها در این روش به شکل قابل توجهی کاهش می یابد و به همین ترتیب از کارمزد نهایی نیز کم خواهد شد.
    البته این روش معایبی نیز دارد که برای داشتن عملکرد بهتر در زمان انتقال ارز باید نسبت به آنها آگاه باشید:
  • وجود نوسانات بالا در قیمت ارزهای دیجیتال پر استفاده مانند بیت کوین می تواند در زمان انجام تراکنش بسیاری را نگران کند و حتی مشکلاتی بوجود بیاورد.
  • برای استفاده از این روش هر دو طرف باید کیف پول یا والت ارز دیجیتال داشته باشند.
  • افرادی که قصد استفاده از این روش را دارند، باید حداقل اطلاعات پایه در زمینه ارز دیجیتال، کیف پول دیجیتالی و… داشته باشند.