آشنایی با 12 ایده‌ برتر کارآفرینی در اروپا

ایده های کارآفرینی در اروپا

اروپا قاره‌ ای است که برای همه مردم دنیا فرصت‌ های سرمایه گذاری و کارآفرینی را ایجاد کرده است. قدم اول برای کارآفرینی داشتن سرمایه است. شاید شما هم مایل باشید سرمایه خود را برای کاری سودآور و در عین حال در کشوری مناسب سرمایه گذاری کنید. اگر می‌ خواهید اروپا را برای این کار انتخاب کنید، بهتر است در نظر داشته باشید که بهترین راه برای کارآفرینی در اروپا، رفع مشکل یا معضلی است که مردم آن قاره با آن رو به رو هستند. در ادامه ایده‌ های کارآفرینی در اروپا را به شما معرفی می‌ کنیم که می‌ توانید از آنها برای سرمایه گذاری با بازدهی خوب استفاده کنید.

۱۲ ایده کارآفرینی در اروپا

ایده‌ های زیادی برای کارآفرینی در اروپا وجود دارند. پیش از این که بخواهید کار و سرمایه خود را به یک جای بیگانه ببرید، به این فکر کنید که بهتر است ابتدا با فرهنگ و نیازهای آنها آشنا باشید. با این روش می‌ توانید خدماتی را ارائه کنید که نیاز واقعی آن‌ها را برآورده می‌ کند. ایده‌ هایی که در ادامه معرفی می‌ کنیم همگی به رفع نیازهای افراد می‌ پردازند. این ایده‌ ها جدیدترین نیاز‌های افراد اروپایی در سال ۲۰۲۰ بوده‌ اند.

 • فروشگاه لوازم پرینت شده به روش پرینت ۳ بعدی
  تکنولوژی پرینتر‌های سه بعدی بیش از آنکه فکرش را بکنید بین مردم محبوب شده‌ اند. اگر می‌ خواهید یک کارآفرینی خوب انجام دهید؛ می‌ توانید روی برپایی یک فروشگاه پرینتر ۳ بعدی حساب کنید. برای شروع کار به دانش استفاده از پرینتر و خرید لوازمی مانند فیلامنت و خود چاپگر نیاز دارید. با کمی خلاقیت و پرینت اشیای خلاقانه و زیبا می‌ توانید به سرعت به یک برند معتبر تبدیل شوید. حتی می‌ توانید خط تولید انبوه خود را نیز راه اندازی کنید.
 • خدمات آرایش و زیبایی
  در بسیاری از کشورهای اروپایی مردم کمتر وقت دارند که در خانه موهای خود را رنگ کنند و یا از لاک مورد علاقه خود استفاده کنند. حتی مردان کمتر حوصله دارند که مو یا ریش خود را کوتاه کنند. چرا به فکر راه اندازی یک مرکز یا سالن زیبایی و آرایش زنانه یا مردانه نباشید؟ خدماتی مانند مانیکور، پدیکور، کوتاه کردن مو، اکستنشن مو، لیزر و… می‌ توانند به شدت برای شما سرمایه جذب کنند.
 • طراحی و دکوراسیون داخلی یا خارجی
  اروپا قاره خانه‌ های کوچک است. می‌ توانید به سادگی مهارت طراحی و دکوراسیون داخلی یا خارجی بیاموزید و خانه‌ های کوچک را به خوبی تزئین کنید. می‌ توانید به صورت کارآموزی مدتی به کسب تجربه و مطالعه بپردازید و سپس یک دفتر اجاره کرده و کار خود را شروع کنید. اگر واقعا سلیقه بخرج دهید و به نیاز مشتریان خود توجه کنید، به سرعت محبوب خواهید شد. می‌ توانید در این زمینه به برند شدن نیز فکر کنید. می‌ توانید بعد از مدتی نمونه کارهای خود را ارائه کرده و حتی کسب و کار خود را نه تنها در یک کشور بلکه در سایر کشورهای اروپایی گسترش دهید.
 • خدمات نگهداری و پرستاری از کودکان یا افراد مسن
  بیشتر مردمانی که در قاره اروپا زندگی می‌ کنند، چه زن و چه مرد، مدت زمان زیادی را به کار می‌ پردازند. مجبورند صبح زود از خانه خارج شده و شب به خانه بازگردند. در چنین جامعه ای شرکت یا موسسه‌ ای که خدمات نگهداری و پرستاری از کودکان یا افراد مسن را ارائه کند، بشدت محبوب خواهد بود. می‌ توانید سرمایه اولیه‌ ای را صرف تاسیس شرکت کرده و از نیروهای متعهد و کاربلد استفاده کنید. خواهید دید که چقدر در کارتان موفق خواهید شد.
 • شرکت حمل مواد غذایی
  یکی از تجارت‌ هایی که رقابت کمتری در آن حوزه در قاره اروپا وجود دارد، شرکت‌ های حمل مواد غذایی است. می‌ توانید به عنوان کارآفرینی در اروپا یک شرکت حمل مواد غذایی تاسیس کنید. برای کار می‌ توانید یک شرکت تهیه کرده و کسانی که کامیون دارند را جذب کنید. کامیون‌ های حمل مواد غذایی می‌ توانند درآمد زیادی برای شما کسب کنند. به خصوص که در تمام اروپا بدون پرداخت هیچ عوارض بین کشوری می‌ توانند مواد غذایی را حمل کنند. می‌ توانید در ابتدا با نیروی کم شروع کرده و کم کم شرکت و تعداد کارمندان خود را ارتقا بخشید. حتی می‌ توانید خود جهت خرید کامیون و سایر ماشین‌ های حمل مواد غذایی اقدام کنید.
 • باشگاه‌ های ورزشی تناسب اندام و بدنسازی
  کمتر کسی را می‌ توانید در کشورهای اروپایی به خصوص فرانسه و ایتالیا پیدا کنید که به ورزش کردن علاقه نداشته باشد. باشگاه ورزشی مجهزی که به خوبی نیاز مشتریانش را برآورده کند، به سرعت محبوب خواهد بود. برای تاسیس باشگاه ورزشی، لوازم ورزشی مورد نیاز را خریداری کرده و در اختیار علاقه‌ مندان به ورزش قرار دهید. خانم‌ ها و آقایان زیادی هستند که بدشان نمی‌ آید در زمان استراحت خود نیم ساعتی را به ورزش کردن در یک سالن ورزشی مجهز بپردازند.
 • فروشگاه مواد غذایی ارگانیک
  تنها ما ایرانی‌ ها نیستیم که به مصرف مواد غذای ارگانیک و بدون مواد نگهدارنده علاقه‌ مند هستیم. افراد زیادی در کشورهای اروپایی هستند که دوست دارند مواد غذایی روزانه خود را به صورت تازه و کاملا ارگانیک تهیه کنند. می‌ توانید بر روی این کار سرمایه گذاری کنید. خرید یک مزرعه یا تاسیس یک گاوداری می‌ تواند نیازهای فروشگاه شما را تامین کند. حتی می‌ توانید با دامداران و کشاورزان بومی قرارداد بسته و به صورت روزانه مواد مورد نیاز را از آن‌ها خریداری کنید.
 • فروشگاه لباس
  کمتر کسی را می‌ توان سراغ داشت که عاشق خرید لباس نباشد. بیشتر کشورهای اروپایی علاوه بر این که محل اقامت و زندگی افراد مختلف با فرهنگ‌ های متفاوت هستند، مسافران و توریستان زیادی را نیز در خود جای داده‌ اند. می‌ توانید یک فروشگاه لباس در انواع مختلف باز کنید. حتی می‌ توانید فروشگاه خود را به بخش‌ های مختلفی تقسیم کرده و لوازم و لباس‌ های سنتی کشورها و فرهنگ‌ های مختلف را نیز در آنجا جهت فروش قرار دهید. بدون شک افراد زیادی از آن استقبال خواهند کرد.
 • تاسیس شرکت خدمات نظافت
  در بیشتر کشورهی اروپایی افراد زیادی هستند که حتی وقت نمی‌ کنند به نظافت محل کار یا زندگی خود بپردازند. همواره در این کشورها از شرکت‌هایی که خدمات نظافت ارائه می‌ دهند، استقبال می‌ شود. می‌ توانید به عنوان کارآفرینی در اروپا بر روی تاسیس یک شرکت خدمات نظافت منزل یا حتی محل کار تمرکز کنید. انجام کارهای خدماتی در کشورهایی مانند انگلیس، فرانسه، آلمان و… بسیار پر سود است.
 • ۱۰. طراحی وب سایت و خدمات دیجیتال مارکتینگ
  به طور کلی ارائه خدمات دیجیتال مارکتینگ مانند طراحی سایت، انجام خدمات سئو و تولید محتوا در زمینه‌ های مختلف در اروپا بسیار جا افتاده و محبوب است. می‌ توانید بر روی انجام چنین خدماتی تمرکز کنید، چرا که افراد زیادی هستند که به خدمات این چنینی نیاز دارند. در جامعه پیشرفته اروپا که هر روز کار جدیدی شروع می‌ شود، ارائه خدماتی مانند طراحی وب سایت با سیستم‌ های مدیریت محتوا یا به صورت کدنویسی، انجام خدمات سئوی داخلی، خارجی یا فنی و همچنین ارائه خدمات مربوط به تولید محتوا می‌ تواند سود و درآمد خوبی برای شما داشته باشد.
 • ترجمه زبان
  تجارت در شرکت‌ های اروپایی محدود به یک کشور و یک زبان نیست. انتظار می‌ رود برخی از آنها با کشورهایی همکاری داشته باشند که غیر همزبان باشند. بنابراین شرکتی که مترجم یا خدمات ترجمه حرفه‌ ای ارائه کند، می‌ تواند بسیار موفق باشد. در نظر داشته باشید که ارائه خدمات ترجمه به این شرکت‌ ها بسیار کار پردرآمدی خواهد بود. می‌ توانید یک شرکت ترجمه تاسیس کنید و از افراد و نیروهای متخصص که بر روی زبان‌ هایی مانند انگلیسی، آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی، اسپانیایی، لهستانی و روسی تسلط دارند، کمک بگیرید. شرکت‌ های زیادی هستند که برای انجام کارهای شرکتی یا صحبت با شرکای خارجی خود به یک مترجم خبره نیاز دارند.
 • خدمات تدریس خصوصی
  کلاس‌ های خصوصی نه تنها در ایران بلکه در کشورهای دیگر به خصوص کشورهای اروپایی بسیار محبوب هستند. کودکان، نوجوانان و جوانان زیادی هستند که دوست دارند در کلاس‌ های طراحی، نقاشی، جبرانی دروس و… شرکت کنند. یکی از پیشنهادهای ویژه‌ ای که برای کارآفرینی در اروپا اغلب بیان می‌ شود، ارائه مرکز ارائه کننده خدمات تدریس خصوصی دروس و مهارت‌ های مختلف است. می‌ توانید با سرمایه‌ گذاری اندکی به بهترین نتیجه برسید.
  در نظر داشته باشید که قاره اروپا سرزمین فرصت‌ ها و استقبال از ایده‌ های جدید است. مهم نیست می‌ خواهید چه خدمت رسانی ارائه کنید یا چه کاری انجام دهید. تنها به سرمایه، شخصیت تلاشگر و امید نیاز دارید. می‌ توانید با تلاش و پشتکار و همچنین تمرکز بر روی کاری که نیاز مردم را برآورده می‌ کند؛ در کوتاه مدت به موفقیت‌ های عالی دست پیدا کنید.