ثبت شرکت در اروپا

ثبت شرکت در اروپا به چه روالی انجام می شود؟

امروزه ثبت شرکت در اروپا به عنوان کارآمدترین روش حال حاضر، به دلیل وجود تحریم‌های سفت و سخت از جانب ایرانیان پر طرفدار و و محبوبیت خاصی در میان آن‌ها یافته است.

پس از ثبت شرکت در اروپا این امکان برای مهاجرین فراهم می‌گردد تا برای مدیر عامل و اعضای خانواده درخواست اقامت کنند؛ در بعضی از کشورها این مهم برای سهام داران نیز امکان پذیر است.

از دیگر نقاط مثبت و از جمله مزایای ثبت شرکت در اروپا، افتتاح حساب بانکی بین المللی همچون IBAN و SWIFT است که باعث سهولت در امور مربوط به تبادلات ارزی بدون نیاز به صرافی و یا محدودیت به جهت تحریم‌ها است.

شما همراهان گرامی می‌توانید جهت درخواست ثبت شرکت و مهاجرت به هر یک از کشورهای اروپایی با مشاورین مجرب و خبرۀ ما در این زمینه تماس حاصل فرمایید.

ثبت شرکت در اروپا و دریافت اقامت

بسیاری از افراد برای دریافت اقامت اروپا به ثبت شرکت در این کشور می‌پردازند. اما باید دانست، ثبت شرکت به تنهایی منجر به أخذ اقامت دائم در کشورهای اروپایی نخواهد شد و باید کارهای دیگری انجام گیرد تا بتوانید از این طریق اقامت کشورهای اروپایی را به دست آورید.
کسانی که در کشورهای اروپایی شرکتی ثبت و راه اندازی می‌کنند حتماً باید به عنوان نیروی کار این شرکت مشغول به کار شوند، تا بتوانند اقامت یک کشور را دریافت کنند. به عبارت دیگر، این ثبت شرکت نیست که باعث أخذ اقامت شما می‌شود بلکه کار در آن شرکت است که موجب اقامت شما می‌شود.
باید توجه داشته باشید که ثبت شرکت در همۀ کشورهای اروپا برای أخذ اقامت، مناسب نیست و تنها برخی از این کشورها دارای اقامتی ارزشمند و مناسبی برای متقاضیان هستند.

ثبت شرکت در اروپا و دریافت اقامت

در واقع یکی از نکات مهم که باید در نظر داشته باشید انتخاب کشور مقصد است. کشوری که می خواهید در آن ثبت شرکت کنید، باید حتماً زمینه‌های مناسب سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت را داشته باشد تا ریسک کمتری برای سرمایه و وقت و زندگی شما داشته باشد.

کشور سوئیس، اتریش، قبرس، پرتغال و … از بهترین کشورهای اروپایی برای ثبت شرکت هستند. در صورت أخذ اقامت این کشورها شما می‌توانید تحصیلات رایگان فرزندان خود را داشته باشید و همچنین از امکاناتی مانند بیمه و خدمات اجتماعی و رفاهی بسیاری بهره‌مند شوید. همچنین امکان أخذ پاسپورت علاوه بر اقامت دائم این کشورهای اروپایی وجود دارد. پاسپورت کشورهای اروپایی از بهترین نوع پاسپورت‌های دنیا است و شما می‌توانید با این پاسپورت‌ها به بیش از ۱۰۰ کشور دنیا بدون ویزا سفر کنید.

استاندارهای ثبت شرکت در اروپا

از مهمترین مسائل برای ثبت شرکت در اروپا و یا سرمایه‌گذاری در آن قاره، باید در نظر داشته باشید که استانداردهای سرمایه‌گذاری مطابق کشور مقصد باشد.

شاید برای عده‌ای که اطلاعات کمی دارند، ارزانترین کشور اروپایی برای ثبت شرکت مهمترین فاکتور باشد، اما از لحاظ علمی استانداردهای سرمایه گذاری، کلیدی ترین فاکتور سرمایه‌گذاری است. یکی از استانداردهای سرمایه گذاری، نرخ خطر مصادره اموال است.

برای پاسخ به سوال ثبت شرکت در کدام کشور بهتر است؟ ابتدا این استاندارد باید مورد بررسی قرار گیرد. این استاندارد نشان می‌دهد که به چه میزان مصادره ( سلب مالکیت ) اموال در کشورهای اروپایی انجام می‌شود.

این نرخ در کشورهای مختلف، متفاوت است. اما در کشورهایی که از آن‌ها یاد شد، مانند سوئیس، اتریش، پرتغال، یونان این نرخ در کمترین حد ممکن است. اگر فردی ارزانترین کشور اروپایی را برای ثبت شرکت انتخاب کند و آن کشور استانداردهای سرمایه گذاری مناسب را نداشته باشد، از نظر علمی قطعاً ضرر بزرگی را متحمل خواهد شد.

مراحل ثبت شرکت در اروپا

مراحل ثبت شرکت در اروپا

مراحل و پیشنیازهای ثبت شرکت در هر کشور اروپایی متفاوت است و برای ثبت شرکت در اروپا در هر کشور قوانین و مراحل مختلف وجود دارد اما معمولاً خیلی متفاوت نیست و روند تقریباً مشابهی دارد. مراحل ثبت شرکت در اروپا را در اینجا برای شما عنوان می‌کنیم:

 1. پرکردن فرم درخواست آنلاین و ثبت نام اینترنتی و انتخاب نام شرکت
 2. تهیه اسناد رسمی مربوط به ثبت شرکت
 3. تأیید اسناد ارائه شده توسط سازمان تجارت
 4. افتتاح حساب بانکی در کشور مقصد
 5. أخذ مجوز لازم از دفتر اقتصادی
 6. ثبت نام در اداره مالیات کشور مقصد
 7. گرفتن مجوز کسب و کار در آن کشور
 8. شاخص‌های تأثیرگذار ثبت شرکت در اروپا

شاخص ‌های مهم ثبت شرکت در اروپا

از مهمترین مسائل برای ثبت شرکت در اروپا می‌توان به شاخص‌های اقتصادی آن اشاره کرد. شاخص‌های اقتصادی نشانگر وضعیت اقتصادی و همچنین شرایط سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشورهای اروپایی هستند.

یکی از مهمترین شاخص‌های اقتصادی برای سرمایه گذاری در هر کشور میزان مالیات بر درآمد آن شرکت است، این شاخص نشانگر آن است که شما چند درصد از مبلغ درآمد شرکت خود را باید به عنوان مالیات به دولت آن کشور بپردازید.

یکی از شاخص‌های مهم اقتصادی دیگر برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشورهای اروپایی میزان نرخ تولید ناخالص داخلی است. برای مثال در کشور سوئیس تولید ناخالص داخلی در سال‌های متوالی روندی رو به رشد و صعودی داشته است. در سال ۲۰۱۸ این مقدار به ۵۹۳۱۷ میلیارد دلار آمریکا رسیده است که مقدار بسیار مناسبی است.
تولید ناخالص داخلی در واقع میزان درآمد کشور سوئیس تقسیم بر جمعیت این کشور است و در واقع نشانگر قدرت و رشد اقتصادی به طور میانگین است. نرخ تولید ناخالص داخلی را در کشور پرتغال نیز که نشانگر این است که در سال ۲۰۱۸ نرخ تولید ناخالص داخلی کشور پرتغال به ۲۸۹۹۹ میلیارد دلار آمریکا بوده است.

از شاخص اقتصادی مهم دیگر که قبل از ثبت شرکت در اروپا باید به آن توجه کنید؛ شاخص تورم است. اگر بخواهیم شاخص تورم را در مورد کشور پرتغال مورد بررسی قرار دهیم، تورم این کشور در آخرین مقدار ثبت شده به مقدار هشت دهم درصد و در سال‌های ۲۰۱۶ تاکنون این مقدار همچنان زیر ۲ درصد بوده است که نشانگر ثبات اقتصادی خوب این کشور است.

در واقع گرانی‌های ناگهانی در این کشور وجود ندارد. در کشور یونان نیز این مسأله را مورد بررسی قرار می دهیم که و مقدار تورم سالیانه کشور یونان در سال‌های اخیر همواره زیر ۲ درصد و مقدار ثبت شده آخر به میزان دو دهم درصد بوده است. این نرخ ثبات اقتصادی و ثبات قیمت‌ها را در این کشور نشان می‌دهد.

هزینه‌های مورد نیاز برای ثبت شرکت در اروپا

ثبت انواع شرکت در اروپا

یکی از نکات مهم دیگر در مورد ثبت شرکت در اروپا ، انتخاب نوع شرکت است. معمولاً ثبت بصورت آنلاین انجام می‌پذیرد و به ثبت شرکت مجازی در اروپا نیز معروف است. شرکت‌ها در اروپا به طور کلی به چهار دسته تقسیم می‌شوند:

 • شرکت خصوصی: شرکت‌های خصوصی با مالکیت فردی هستند. این شرکت ساده‌ترین نوع شرکت است.
 • شرکت با مسئولیت محدود: این شرکت می‌تواند خصوصی و یا اینکه عمومی باشد. شرکت‌های با مسئولیت محدود، بیشترین میزان شرکت‌های ثبت شده را تشکیل می‌دهند.
 • شرکتهای مشارکتی: این شرکت‌ها مناسب کسانی است که می‌خواهند کسب و کار و یا بیزینس کوچکی را راه اندازی کنند.
 • شرکت های تابعه و یا نمایندگی ها: این شرکت‌ها در واقع نمایندگی‌هایی از شرکت‌های موجود در کشورهای دیگر هستند که می‌خواهند در کشورهای مقصد ثبت شوند و در این کشورها مشغول به فعالیت شوند.

هزینه‌های مورد نیاز برای ثبت شرکت در اروپا

هزینه ‌های مورد نیاز برای ثبت شرکت در اروپا باید مورد توجه قرار دهید. و از آن اطلاعات کافی داشته باشید این است که ثبت شرکت در هر کشور اروپایی چه مقداری هزینه دارد؟ بسیاری بدنبال این هستند که بدانند ارزانترین ثبت شرکت در اروپا کدام است؟
اما نوع شرکت و کشور مقصد و استانداردهای سرمایه گذاری و شاخص‌های اقتصادی نکات بسیار مهمتری است. برای مثال برای ثبت شرکت مجازی در اروپا ، در کشور اتریش بین ۲ تا ۴ هزار یورو باید هزینه پرداخت نماید و از طرف دیگر برای راه اندازی شرکت شما احتیاج به مقداری سرمایه اولیه دارید.
در کشور اتریش برای راه اندازی یک شرکت به ۳۵ هزار یورو سرمایه اولیه نیاز است یا برای ثبت شرکت در کشوری مانند سوئیس شما باید ابتدا ۲۰ هزار فرانک سوئیس به حساب شرکت بریزید و این پول تا زمانی که شما شرکت را راه اندازی ننمایید، در حساب مسدود می‌شود.
هنگامی که نام و زمینه کاری شرکت شما مشخص شد می‌بایست، که به مقدار ۱۰۰ هزار فرانک سوئیس به عنوان سرمایه اولیه شرکت به حساب شرکت پول واریز نمایید. بنابراین بسته به قوانین کشور میزان هزینه مربوط به ثبت شرکت در هر کشور اروپایی متفاوت است و از طرف دیگر مقدار سرمایه اولیۀ شرکت نیز در هر کشور متفاوت است.

نکات مثبت ثبت شرکت در اروپا

نکات مثبت ثبت شرکت در اروپا مزایای بسیاری می‌تواند برای شما داشته باشد. از یک طرف این سرمایه‌گذاری امن است. چرا که در کشورهای اروپایی که از آن‌ها یاد شد، شاخصهای اقتصادی و استانداردهای سرمایه گذاری در وضعیت مساعدی قرار دارند.

مقدار تورم این کشورها بسیار پایین و تقریباً ثابت است و زندگی در چنین کشورهایی با فراز و نشیب قیمت‌ها همراه نخواهد بود. از طرف دیگر سرمایه گذاری در این کشورها با ریسک مصادره اموال نیز روبرو نخواهد شد.

از مزایای دیگر سرمایه گذاری در اروپا از طریق ثبت شرکت می توان به تحصیل رایگان فرزندان و همچنین امکان عبور و مرور آزاد بین کشورهای اروپایی یاد کرد و اینکه می‌توان پس از چند سال اقامت دائم کشورهای اروپایی را دریافت نمود و حتی امکان أخذ پاسپورت و تابعیت این کشورها نیز وجود دارد.

امکانات بهداشتی و بیمه‌های بسیار عالی و در بعضی کشورها مانند اتریش، حقوق ثابت برای فرزندان نیز امکان پذیر است. از مزایای دیگر سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اروپا می توان به درآمد ارزی و یورویی اشاره کرد که در مقابل با واحد پول کشور ایران، همیشه ارزش خود را حفظ کرده است و در واقع یک سرمایه گذاری امن است.

در پایان لازم به ذکر است که علاوه بر آن که ایجاد کسب و کار در کشورهای اروپایی علاوه بر سرمایه‌گذاری می‌شود اما لازم به ذکر است که نداشتن پلت فرم درست و عدم توجیه کامل کشور مقصد سبب رد شدن درخواست ثبت شرکت خواهد شد.