خرید کالا از اروپا و آلمان

خرید کالا از اروپا و آلمان

خرید کالا از اروپا و آلمان روش‌های متفاوتی دارد. از جمله این روش‌های خرید به صورت اینترنتی است. البته این شیوۀ خرید تنها برای خریدهای خُرد بیشتر مناسب است. یکی از شیوه‎‌هایی که بیشتر افراد آن را بیشتر پذیرا هستند؛ رجوع حضوری به کشورهای اروپایی و در قالب تجارت و و بازرگانی کالا انجام دهید.

روش های خرید از آلمان و اروپا

راه های مختلفی برای خرید کالا از اروپا و آلمان وجود دارد که در ادامه به صورت اجمالی به بررسی آن‌ها می پردازیم.

 1. سفر به کشور مبدأ و به همراه آوردن کالای خریداری شده به ایران
  یکی از روش‌های پیش روی شماست ولی بسیار پرهزینه است و به علّت قیمت بالای بلیط هواپیما، هزینۀ رزرو هتل، هزینه دریافت ویزا و پاسپورت و نیاز به صرف زمان طولانی، چندان مقرون به صرفه نیست به خصوص اگر تنها دلیل شما برای سفر به خارج از کشور، خرید باشد آن هم برای مصرف شخصی و نه فروش به خریداران. که در این حالت بسیاری از افراد امکان سفر به کشورهای خارجی را ندارند.
 2. درخواست از یک دوست مقیم اروپا، جهت خرید کالا و ارسال به ایران
  این راه را نیز می‌توانید به عنوان یک گزینه مد نظر داشته باشید ولی دقت کنید که این راه کاربردی برای همه افراد نیست! اولاً چون ممکن است شما آشنایی در کشور مورد نظر نداشته باشید و ثانیاً در صورت داشتن فرد مورد نظر، امکان ارسال پستی از کشور مبدأ به ایران وجود نداشته باشد. ثالثاً توجه کنید که نرخ ارسال کالا با حجم کم در پست‌های بین‌الملی بسیار بالاست و هزینه نهایی شما را دو چندان می‌کند و در آخر امکان واریز وجه به حساب فرد مورد نظر، کمی سخت، پیچیده و زمان بر است پس منطقی است که این راه را هم کنار بگذارید.
 3. خرید از یک سایت‌ اروپایی و آلمانی، آنلاین و ارسال پستی به ایران
  این راه نیز مثل راه قبلی نیاز به امکان اسال کالا از کشور مبدأ به ایران را دارد حال آنکه مبدأ اکثر سایت‌های معروف خرید کالای آنلاین در دنیا، کشورهایی همچون آمریکا و یا کشورهای دیگری است که ارسال پستی به ایران ندارند به خصوص در شرایط فعلی که کشور ما در تحریم به سر می‌برد و حتی بسیاری دیگر از کشورها هم این محدودیت را برای ایران به وجود آورده‌اند.
  حال اگر فرض کنیم ارسال کالا از سایت فروشنده به ایران ممکن باشد شما نیاز به امکان پرداخت ارزی برای هزینهی خرید خود دارید و در واقع مهم ترین قسمت کار، غیر از آشنایی به نحوه‌ی خرید آنلاین و ثبت سفارش در سایت‌های خارجی با تسلط نسبی به زبان آن سایت، همین امکان پرداخت هزینه کالا است که معمولاً به دلار نیز است.
  به این منظور باید یک کارت خارجی پایه دلاری مثل ویزا کارت یا مسترکارت داشته باشید. البته شبکه بانکی کشورمان به علّت تحریم‌ها به سیستم بانکی جهانی متصل نیست و شرکت‌های ویزاکارت، مسترکارت و … هیچ خدمات مستقیمی به ایران ارائه نمی‌کنند اما شما می‌توانید با مراجعه به وبسایت یوزکارت از کارت‌های مستر و ویزایی که این شرکت عرضه می‌کند استفاده نمایید.
  اما همچنان مشکل عدم امکان ثبت آدرس ایران در سایت‌های آنلاین جهت خرید از خارج وجود دارد و اینجاست که تازه شما بعد از طی کردن مراحل قبلی به مشکل نداشتن آدرس در خارج از کشور برای تحویل کالای خود برمی‌خورید.
 4. سپردن تمام مراحل به یک کارگزار حرفه‌ای و قابل اعتماد
  سپردن تمام مراحل به یک کارگزار حرفه‌ای و قابل اعتماد، اما راه دیگری نیز وجود دارد که شما می‌توانید کالای خود را به راحتی و بدون طی کردن مراحل گفته شده خریداری کرده و تحویل بگیرید. چارسوق می‌تواند همه مشکلات گفته شده را برای شما حل کند!

نکته مهمی که لازم است اینجا عنوان کنیم، امکان استفاده شما از محاسبه‌گر قیمت روی سایت است. شما می‌توانید با استفاده از این ابزار قبل از ثبت سفارش، هزینه‌ی نهایی سفارش خود را ببینید تا راحت‌تر تصمیم گیری نمایید. در تجارت با قاره اروپا بهتر است که به چند عامل توجه کنید تا بتوانید راحت‌تر با شرکای اروپایی خود فعالیت تجاری داشته باشید:

ابتدا برای فعالیت تجاریتان یک سازماندهی مناسب داشته باشید. برای آغاز تجارت با اروپا برای خودتان یک لیست از کارهایی که باید برای شروع فعالیتتان انجام دهید تهیه نمایید تا چیزی از قلم نیفتد!

جزئیات مالی خودتان را ثبت کنید. ثبت شفاف فعالیت‌های مالی شما در سیستم‌های بروز حسابداری می‌تواند کمک خوبی برای ارتقاء فعالیت‌های شرکت شما باشد. در تجارت با اروپا رقبایتان را تحلیل کنید. لازمه‌ی هر تجارت موفقی تحلیل وضعیت رقیبان است. شما باید متوجه باشید که رقیبان شما چه نقطه ضعف‌هایی دارند تا بتوانید از این طریق ارتباط تجارییتان را ساماندهی کنید.

مشاوره بازرگانی و انجام خدمات بازرگانی جهت صادرات شامل:

 • مدارک ، مراحل و نحوه صادرات به کشورهای هدف
 • تعرفه گمرک، هزینه ها و فرم های مربوطه
 • محاسبه هزینه تمام شده در کشور مقصد شامل: حمل، بیمه، بازرسی و غیره
 • ترخیص از گمرک مقصد
 • عقد قرارداد با طرف خارجی

علاقمندی‌های بازار هدف خود را بشناسید. در تجارت با قاره اروپا هر بازاری را که برای فعالیتتان انتخاب کنید به عنوان بازار هدف شناخته می‌شود و در نتیجه شما باید بتوانید با توجه به علایق بازار هدف حرکت کنید. مثلا؛ اگر آلمان مقصد شما برای تجارت با اروپا است و شما طبق تجزیه و تحلیل متوجه شدید آلمانیان به فرش دستباف ایرانی علاقه دارند، در این بخش سرمایه گذاری کنید. ثابت قدم باشید. ممکن است در تجارت با اروپا با موانعی روبرو شوید اما، این به معنای شکست نیست. بلکه، در این شرایط شما باید موانع را با بهترین راه حل ممکن از پیش روی خود بردارید و در کارتان ثابت قدم باشید!

امور گمرکی مربوط به ترخیص کالا از آلمان

امور گمرکی مربوط به ترخیص کالا از آلمان، شرکت‌های ترخیص کالا خدمات بازرگانی و تجاری گسترده‌ای را در زمینه‌های گوناگون امور گمرکی مربوط به ترخیص کالا ارائه می‌دهند. واردات کالا از کشور آلمان به همه‌ی ادارات گمرک کشور انجام می‌شود و ترخیص کالا یا محموله از گمرک بایستی توسط خود صاحب محموله و یا نماینده‌ی قانونی او که می‌تواند یک ترخیص کار یا شرکت ترخیص کالا و یا کارگزار گمرک باشد، انجام می‌شود.

در سال ۱۳۹۵ از لحاظ حجم و وزن بیش‌ترین درصد واردات کالا از آلمان مربوط به اداره ی گمرک بندر امام خمینی بوده است. در واقع به عبارتی تقریبا ۶۵% امور ترخیص کالا از آلمان در گمرک بندر امام خمینی انجام گرفته است. پس از آن حدود ۱۵ درصد از ترخیص کالاهای وارداتی از آلمان به ایران در گمرک شهیدرجایی صورت گرفته است و هفت درصد در گمرک تهران و ۱۳ درصد باقی ترخیص کالاهای وارد شده از آلمان در سایر نهادهای گمرکی کشور صورت گرفته است.

ترخیص کالا از آلمان

در سال ۹۵ کالاهای مختلف و متنوعی از آلمان وارد ایران شده است که از لحاظ وزنی حداکثر میزان واردات از آلمان به محصولات نباتی تعلق می‌گیرد که تقریباً ۸۵ درصد سهم وزنی کالاهای وارد شده از آلمان را شامل می‌شود و پس از این میزان ۱۲ درصد از سهم ترخیص کالا از آلمان مربوط به فلزات معمولی مثل فولاد و آهن و دیگر مصنوعات آن‌ها بوده است. و در نهایت هفت درصد از سهم وزنی هم به واردات ماشین آلات از آلمان تعلق گرفته است.

اما در هر صورت نمی‌توان ادعا کرد که بهترین کالاها برای وارد کردن از آلمان چه کالاهایی هستند. چرا که در رابطه با واردات و سودآوری کالاها در بازارهای داخل تحلیل‌ها و مسائل گسترده‌ای وجود دارد که سبب تغییر چشمگیر در میزان سود بازرگانان و وارد کنندگان کالا می‌شود. البته امکان دارد با داشتن شبکه توزیع و تبلیغ قدرتمند و منظم برای یک کالا، محصولی که شاید از نظر دیگران سود بالای وارداتی ندارد برای یک تاجر دیگر بسیار سودآور باشد. همینطور شناخت کامل و دقیق بازار مصرف و درصد تقاضا و علاقه‌مندی مشتریان و نیز تحقیق در مورد کالاها و فرایند ترخیص کالا از آلمان می‌تواند ما را به یک نتیجه گیری خوب و مطمئن برای واردات از آلمان برساند.