سرمایه گذاری در اروپا با خرید اوراق قرضه

سرمایه گذاری در اروپا با خرید اوراق قرضه

یکی از راه‌ های تضمینی دریافت اقامت اروپا، سرمایه گذاری است. با خرید اوراق قرضه یا خرید ملک می‌ توانید هم در اروپا سرمایه گذاری کنید و هم این که اقامت آن را به دست بیاورید. البته اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری تنها در یک سری از کشورهای اروپایی امکان پذیر بوده و این قابلیت برای همه کشورها نیست. در این مطلب به شما خواهیم گفت چطور می‌ توانید از طریق خرید اوراق قرضه در اروپا سرمایه گذاری کنید.

خرید اوراق قرضه جهت سرمایه گذاری در اروپا

بدون شک قاره اروپا کامل‌ ترین و بهترین شرایط را جهت زندگی در اختیار مردمان خود قرار داده‌ است. اگر در اروپا به دنیا نیامده‌ اید، می‌ توانید به فکر مهاجرت به آنجا باشید. روش‌ های زیادی برای مهاجرت به اروپا وجود دارد. یکی از راه‌ ها سرمایه‌ گذاری است. برخی از کشورهای اروپایی به شما اجازه می‌‌ دهند در کشورشان سرمایه گذاری کرده و حتی بدون شرط حضور فیزیکی، بعد از مدتی مانند ۵ الی ۸ سال اقامت و پاسپورت این کشور را به دست آورید.

متداول‌ ترین روش سرمایه گذاری جهت اخذ اقامت در اروپا از طریق خرید سهام است. سهام خریداری شده شما می‌ تواند اوراق قرضه دولتی باشد. بسیاری از افراد به اشتباه اوراق قرضه و سهام مربوط به کشورهای آلمان یا سوئیس را خریداری می‌ کنند. هیچ کدام از این دو کشور با خرید سهام و اوراق بهادار به شما امکان اقامت نمی‌ دهند. اما می‌ توانید تنها به هدف سرمایه گذاری و دریافت سود در این کشورها سهام و اوراق قرضه خریداری کنید. با این حال اگر می‌ خواهید سرمایه گذاری شما همراه با دریافت اقامت باشد، بهتر است کشورهای زیر را امتحان کنید.

انگلیس
برای سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه، انگلیس انتخاب بسیار خوبی است. در سه حالت خرید سهام شما به دریافت اقامت منجر می‌ شود:

  • سرمایه گذاری ۲ میلیون پوندی
    اولین روش این است که شما باید اوراق قرضه اتحادیه پادشاهی را به مبلغ ۲ میلیون پوند خریداری کنید. در این حالت می‌ توانید بعد از گذشت ۵ سال از سرمایه گذاری خود، از دولت انگلستان درخواست اقامت دائم کنید.
  • سرمایه گذاری ۵ میلیون پوندی
    در روش دوم باید به میزان ۵ میلیون پوند اوراق قرضه از دولت انگلستان خریداری کنید. با این روش می‌ توانید بعد از ۳ درخواست اقامت دائم خود را به کشور انگلیس اعلام کنید.
  • سرمایه گذاری ۱۰ میلیون پوندی
    روش سوم که سرمایه کلانی محسوب می‌ شود، سرمایه گذاری و خرید اوراق قرضه ۱۰ میلیون پوندی است. با این روش سرمایه گذاری می‌ توانید بعد از گذشت ۲ سال تقاضای اقامت دائم از دولت انگلستان کنید.

ایرلند
کشور ایرلند، جزو کشورهای آرام و در عین حال ثروتمند اتحادیه اروپا است. اگر می‌ خواهید در یک کشور اروپایی سرمایه گذاری کنید، خرید اوراق قرضه در ایرلند انتخاب خوبی است. اگر اوراق یا سهام به ارزش ۱ میلیون یورو از این کشور خریداری کنید، بدون شرط حضور در خاک آن کشور، می‌ توانید بعد از ۳ سال در خواست اقامت دائم کنید. در نظر داشته باشید تمام این ۳ سال نباید اوراق خود را بفروشید.

مالتا
مالتا جزو کوچکترین کشورهای جهان است. این کشور کوچک و در عین حال آرام اروپایی، محل مناسبی برای سرمایه گذاری است. می‌ توانید اوراق قرضه دولتی و یا سهام تایید شده توسط دولت مالتا را خریداری کرده و بعد از ۵ سال اقامت این کشور را نیز به دست آورید.

قبرس
برای سرمایه گذاری و خرید اوراق قرضه در کشورهای بزرگ اروپایی، به پول کلانی نیاز دارید. در صورتی که در کشورهای کوچکتر می‌ توانید با سرمایه‌ گذاری‌ های کمتری نیز سهام خریداری کنید. خرید اوراق قرضه در قبرس نسبت به کشورهای دیگر اروپا، راحت‌ تر و ارزان‌ تر است. همچنین می‌ توانید با سرمایه گذاری و خرید اوراق قرضه در قبرس، شانس خود را برای دریافت اقامت دائم نیز امتحان کنید. با سرمایه گذاری ۵۰۰ هزار یورو در اوراق قرضه دولتی کشور قبرس، آن هم به مدت ۳ سال، می‌ توانید بعد از دوره ۳ ساله، درخواست اقامت دائم در قبرس کنید.

بلغارستان
اغلب کسانی که قصد سرمایه گذاری در اروپا را دارند، از بلغارستان به عنوان دروازه‌ ای اقتصادی به اروپا یاد می‌ کنند. بلغارستان کشوری با فرهنگ غنی و امکانات رفاهی عالی است. سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه در بلغارستان علاوه بر این که سود خوبی برای شما به همراه دارد، امکان دریافت اقامت دائم در این کشور را نیز برای شما فراهم می‌ کند. برای سرمایه گذاری در این کشور می‌ توانید از مبلغ ۵۱۲ هزار یورو خرید اوراق قرضه شروع کنید. پس از ۶ ماه سرمایه گذاری نیز می‌ توانید برای دریافت اقامت دائم در این کشور اقدام کنید. می‌ توانید بعد از ۶۰ ماه پاسپورت معتبر این کشور را نیز دریافت کنید. اگر ۵۱۲ هزار پوند دیگر به سرمایه خود اضافه کنید، می‌ توانید پاسپورت خود را به جای ۶۰ ماه در ۱۸ ماه دریافت کنید.

لتونی
لتونی یکی دیگر از کشورهای اروپایی است که می‌ توانید سرمایه گذاری خود را با خیال راحت در آن انجام دهید. می‌ توانید با خرید ۵۰ هزار یورو اوراق قرضه یا سهام شرکت‌ های مورد تایید این کشور، سرمایه گذاری‌ های خود را انجام دهید. اگر به مدت ۶ ماه به صورت دائم نیز در این کشور حضور داشته باشید، می‌ توانید اقامت دائم این کشور را نیز دریافت کنید. اگر بتوانید در کنار سرمایه گذاری خود، یک شرکت نیز ثبت کنید، ویزای حوزه شینگن نیز در اختیار شما قرار خواهد گرفت. در نظر داشته باشید که با ثبت شرکت، می‌ توانید امکان اقامت ۱۰ نفر از اعضای خانواده خود را فراهم کنید. همچنین با دریافت اقامت این کشور، می‌ توانید بدون محدودیت و بدون نیاز به ویزا، به تمامی کشورهای حوزه اروپا سفر کنید.

مجارستان
مجارستان کشوری در قلب اروپا است. این کشور مانند سایر کشورهای اروپایی امکان خرید سهام و اوراق قرضه را برای متقاضیان فراهم کرده است. سرمایه گذاری در این کشور نه تنها دارای سود خوبی خواهد بود؛ بلکه به شما امکان زندگی و اقامت دائم خانوادگی را نیز خواهد داد. تنها کافی است ۳۰۰ هزار پوند برای خرید اوراق قرضه در این کشور اروپایی سرمایه گذاری کنید.

فرانسه
بدون شک فرانسه یکی از پیشرفته‌ ترین و زیباترین کشورهای اروپایی است که می‌ توانید با سرمایه گذاری و خرید اوراق قرضه در این کشور، اقامت آن را دریافت کنید. میزان سرمایه گذاری در این کشور به بودجه شما بستگی دارد. اما بدون شک با خرید اوراق قرضه دولتی و سهام شرکت‌ های مورد تایید دولت فرانسه می‌ توانید سرمایه گذاری خوبی انجام دهید. اگر سرمایه خود را تا ۴ سال از کشور خارج نکنید، می‌ توانید درخواست اقامت دائم در این کشور را نیز داشته باشید.

ایتالیا
ایتالیا یکی دیگر از کشورهایی است که با خرید اوراق قرضه به شما امکان سرمایه گذاری در آن کشور را می‌ دهد. سرمایه گذاری در این کشور از نظر اقتصادی به نفع شما خواهد بود. بعد از ۲ سال سرمایه گذاری در ایتالیا نیز می‌ توانید درخواست اقامت کنید. در نظر داشته باشید که سال دوم اقامت شما به مدت ۳ سال تمدید می‌ شود. دفعه دوم نیز به مدت ۵ سال تمدید می‌ شود. بعد از ۱۰ سال نیز می‌ توانید برای دریافت پاسپورت ایتالیایی اقدام کنید. برای این کارها تنها کافی است ۲ میلیون یورو اوراق قرضه دولتی ایتالیایی را خریداری کنید.
اغلب کسانی که می‌ خواهند در کشورهای اروپایی با خرید اوراق قرضه سرمایه گذاری کنند؛ دنبال دریافت اقامت دائم در آن کشورها هستند. اگر تنها به دریافت درآمد یورویی علاقه دارید، می‌ توانید در کشورهایی مانند آلمان، سوئیس، اسپانیا، یونان و دیگر کشورهای اروپایی نیز سرمایه گذاری‌ های خود را انجام دهید. اما در نظر داشته باشید برای دریافت اقامت و پاسپورت این کشورها از طریق سرمایه گذاری باید بین ۶ الی ۱۰ سال در آن کشورها کار و زندگی کنید.