شش کشور برتر اروپا برای سرمایه گذاری

شش کشور برتر اروپا برای سرمایه گذاری

قاره سرسبز اروپا مقصد مهاجرتی بسیاری از افراد در سراسر دنیا است. کشورهای پیشرفته و امکانات عالی برای زندگی و تحصیل سبب شده تا مردم به سوی این قاره هجوم بیاورند. اگرچه تمامی کشورهای قاره اروپا دارای وضعیت اقتصادی با ثبات و امکانات رفاهی و زندگی بسیار بالایی هستند؛ اما در میان آن‌ها چند کشور از همه بهتر هستند. یکی از راه‌ های مهاجرت به این کشورها سرمایه گذاری است. اما از کجا بدانیم کدام کشورها برای سرمایه گذاری مناسب هستند؟ در این مطلب می‌ خواهیم در مورد شش کشور برتر اروپا برای سرمایه گذاری صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

کشور پرتغال

کشور پرتغال یکی از کشورهای برتر اروپا برای سرمایه گذاری است. از بین ۱۹۰ کشور، کشور پرتغال از سرمایه گذاری و کسب و کار رتبه نهم را به خود اختصاص داده است. این کشور در چند سال اخیر از نظر سرمایه گذاری بر روی تکنولوژی بسیار پیشرفت کرده است. تمامی افرادی که تابع کشور اروپا نیستند می‌ توانند در این کشور سرمایه گذاری کرده و ویزای طلایی یا ویزای آنجل آن را دریافت کنند. بعد از گذشت ۵ سال حضور فرد در کشور پرتغال، ویزای طلایی یا آنجل آن به کارت شهروندی تبدیل می‌ شود. شرط این امر سرمایه گذاری در این کشور است.

به طور کلی می‌ توانید به دو صورت از طریق سرمایه گذاری به پرتغال مهاجرت کنید.

  1. ویزای آنجل
    بدون شک یکی از محبوب‌ ترین ویزاهایی که می‌ توانید برای اقامت پرتغال دریافت کنید؛ ویزای آنجل است. این ویزا بهترین گزینه برای کسانی است که می‌ خواهند از روش سرمایه گذاری با مبالغ کم به این کشور مهاجرت کنند. برای دریافت ویزای آنجل باید حدود ۱۸۰ هزار یورو را در کشور پرتغال سرمایه گذاری کنید. شما بدون هیچ تعهد اضافی و بدون حتی یک روز حضور فیزیکی در کشور، می‌ توانید بعد از ۶ ماه اقامت خود را دریافت کنید. دارندگان ویزای آنجل پس از ۵ سال می‌ توانند برای دریافت اقامت دائم، تابعیت کشور پرتغال و دریافت پاسپورت آن اقدام کنند.
  2. ویزای طلایی
    اگر می‌ خواهید برای دریافت ویزای طلایی اقدام کنید، ابتدا باید در پرتغال یک ملک به ارزش حدودی ۲۸۰ هزار یورو خریداری کنید. شما با دریافت این ویزا می‌ توانید خانواده خود را نیز به کشور مقصد ببرید. تمامی دارندگان ویزای طلایی باید در هر سال مدت ۱ هفته حتما در کشور پرتغال حضور داشته باشند. با رعایت این موارد، می‌ توانید پس از گذشت ۵ سال برای دریافت اقامت دائم، تابعیت و پاسپورت کشور پرتغال اقدام کنید.
    همه کسانی که اقامت کشور پرتغال را دارند، می‌ توانند بدون ویزا به تمام کشورهای حوزه شینگن سفر کنند.

کشور اتریش

اتریش نیز در لیست کشورهای برتر اروپا برای سرمایه گذاری قرار دارد. این کشور از نظر موقعیت جغرافیایی در حالت ایده‌ آلی قرار گرفته است. کشور اتریش بین اروپای غربی و اروپای شرقی قرار گرفته است. همین مورد سبب شده تا کشور اتریش پذیرای سرمایه‌ گذاران زیادی از سراسر دنیا باشد. این کشور از نظر سرمایه‌ گذاری و کسب و کار در بین ۱۹۰ کشور، در رتبه ۲۲ قرار گرفته است.

اتریش به شما فرصت می‌ دهد در بخش‌ های مختلفی مانند املاک، خودرو سازی، فرآوری مواد غذایی، خدمات درمانی، خدمات مالی، صنعت فولاد، صنعت داروسازی و شیمی، صنعت چوب و کاغذ، گردشگری، ارتباطات و فناوری اطلاعات سرمایه گذاری خود را انجام دهید.

اگر می‌ خواهید به عنوان یک شرکت در زمینه تحقیق و توسعه در اتریش فعالیت کنید، دولت مالیات کمتری از شما دریافت خواهد کرد. از طرفی، بخش‌ هایی چون انرژی‌های تجدید پذیر، تجارت الکترونیک و نرم‌ افزارهای امنیتی از قابلیت‌ های بسیار بالایی برای سرمایه‌ گذاری برخوردار هستند. اگر می‌ خواهید به این کشور مهاجرت کنید و سپس اقامت و تابعیت آن را به دست آورید، لازم است به مدت ۱۰ سال و به صورت کاملا مستمر در اتریش فعالیت داشته باشید.
برای مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری، لازم است بین ۳ الی ۱۰ میلیون یورو پول نقد داشته باشید. از این طریق می‌ توانید با سرمایه گذاری در اتریش بعد از ۳ سال اقامت دائم و بعد از ۱۰ سال نیز حق شهروندی خود را دریافت کنید.

کشور انگلستان

چند سال پیش کشور انگلستان با رای مردم از اتحادیه اروپا خارج شد. اما هنوز هم قوانین مهاجرتی آن کاملا همان‌ هایی هستند که در زمان حضورش در اتحادیه اروپا اجرا می‌ شدند. بدون شک خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا مشکل مالی یا اقتصادی برای آن به وجود نیاورد. این کشور از نظر کسب و کار و سرمایه گذاری بین ۱۹۰ کشور در رتبه ۷ قرار گرفته است. فرصت‌ های سرمایه‌ گذاری بریتانیا می‌ توان به تولید زغال، خدمات مالی و بازرگانی، هوا-فضا، صنایع خودروسازی، داروسازی، مواد شیمیایی اشاره کرد. همچنین انرژی‌ های قابل‌احیاء، فناوری‌ های اطلاعات و ارتباطات، صنایع خلاق (موسیقی، سینما، تئاتر، طراحی و…) جزو بهترین موارد برای سرمایه گذاری هستند.

برای مهاجرت به بریتانیا می‌ توانید برای دریافت دو نوع ویزا اقدام کنید. نوع اول ویزای سرمایه گذاری درجه ۱ بریتانیا و نوع دوم ویزای کارآفرینی است.
ویزای اول برای افراد غیر اروپایی که ثروتمند و کارآفرین هستند؛ طراحی شده است. برای دریافت این ویزا باید ۲ میلیون پوند سرمایه گذاری انجام دهید. اما مورد دوم مخصوص کارآفرینانی است که برای شروع، سرمایه‌ ای کمتر از ۵۰ هزار پوند دارند.

کشور آلمان

آلمان یکی از قدرتمندترین اقتصادهای جهان را دارد. بنابراین طبیعی است که بخواهید برای افزایش سرمایه و به دست آوردن اقامت و ویزای آلمان، در این کشور سرمایه گذاری کنید.

اگر می‌ خواهید در این کشور برای اخذ اقامت سرمایه گذاری کنید، بهتر است برنامه شما ثبت شرکت خصوصی باشد. برای انجام این کار ۳ الی ۴ هزار یورو برای ثبت شرکت نیاز دارید. همچنین به یک سرمایه اولیه در حدود ۲۵ هزار یورو برای شروع کار خود نیاز دارید.

تنها زمانی که شرکت شما مورد تایید کشور آلمان باشد، می‌ توانید به دریافت ویزا و اقامت امیدوار باشید. برای دریافت اقامت کشور آلمان باید ۸ سال در آن زندگی کنید. اما با دریافت تابعیت آلمان می‌ توانید بدون نیاز به ویزا به تمامی کشورهای حوزه شینگن سفر کنید. همچنین پاسپور کشور آلمان یکی از قدرتمندترین پاسپورت‌ ها در سراسر جهان است.

کشور ایتالیا

کشور ایتالیا یکی از بهترین کشورها برای زندگی و سرمایه گذاری در اروپا است. یک کشور آرام با مردمانی خونگرم و مهاجر پذیر. درست مانند سایر کشورهای اروپایی، دریافت اقامت در این کشور نیز نیازمند سرمایه گذاری است. برای دریافت ویزا و اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری باید حداقل ۱۰۰ هزار دلار آمریکا پول داشته باشید. این پول را می‌ توانید یا برای توسعه شرکت خود، یا خرید ملک و سرمایه گذاری در یک شرکت دیگر استفاده کنید. بعد از ۵ سال حضور مداوم در کشور نیز می‌ توانید برای دریافت اقامت دائم، تابعیت و پاسپورت کشور ایتالیا اقدام کنید.

کشور قبرس

زمانی که صحبت از محلی مناسب برای سرمایه گذاری می‌ شود، نام قبرس است که می‌ درخشد. یک جزیره خوش آب و هوا و بشدت محبوب که مردم از سراسر جهان برای زندگی و مسافرت به آنجا رفت و آمد دارند. اگر می‌ خواهید اقامت و پاسپورت این کشور فوق‌العاده را داشته باشید، تنها کافی است ملک یا خانه‌ ای به ارزش ۳۰۰ هزار یورو خریداری کنید.

بیشتر کشورهای اروپایی برای سرمایه گذاری بسیار مناسب هستند. بسته به بودجه شما برای سرمایه گذاری و میزان علاقه به کشور مقصد، می‌ توانید یکی از بهترین کشورهای اروپا را برای سرمایه گذاری انتخاب کرده و کارهای مهاجرتی خود را آغاز کنید. کشورهایی مانند کرواسی، رومانی، لیتوانی و یونان نیز می‌ توانند انتخاب‌ های خوبی برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری باشند. شرایط آن‌ها نیز بسیار شبیه به قبرس و ایتالیا است.