مشاوره مالی در آلمان

مشاوره مالی در آلمان

مشاور مالی وظایف مختلفی را با در نظر گرفتن شرایط مالی و اهداف مورد نظر در آینده ، برای سرمایه گذاری شما توصیه و راهکارهایی را ارائه می‌دهد . در این مقاله سعی بر آن داریم تا وظایف یک مشاور مالی برای اروپا و راه حل‌هایی که او به شما ارائه میدهد را در اختیار شما بگذاریم.

مشاور مالی و وظایف او

مشاور مالی، شریک برنامه ریزی است. به بیانی ساده‌تر می‌توان مشاور مالی را اینگونه معرفی کرد: زمانی که شما تصمیم دارید خانه یا ویلایی را برای گذراندن تعطیلات خریداری کنید یا قصد مهاجرت از ایران و سرمایه گذاری در کشور مقصد را دارید؛ برای رسیدن به اهداف خود نیاز به برنامه ریزی نیازمند هستید به همین منظور افرادی هستند که به عنوان مشاور مالی شما را برای تحقق برنامه‌های زندگی کمک کنند.
مشاوران مالی نقش مهمی در شرکت ها دارند. مشاوران مالی هزینه های مختلف یک شرکت را بررسی و تلاش می‌کنند که سود شرکت را به حداکثر برسانند و سایر هزینه ها را کاهش دهند.
از لحاظ حقوقی، مشاوران مالی باید تلاش کنند که سود شرکت در مدت زمان کوتاه به حداکثر برسد و ثروت سهام داران در طولانی مدت افزایش یابد.

 

وظایف مدیر مالی

• کمک به مدیران ارشد شرکت جهت أخذ تصمیمات مهم مالی
• مشاوره به مدیران و سهامداران جهت افزایش سود شرکت و سازمان
• مسئولیت نظارت بر تمامی مسائل مالی شرکت و سازمان
• نظارت و کنترل بر افراد ارائه دهندۀ گزارشات مالی

توانایی و مهارت‌های مشاور مالی

مشاور مالی باید در ابتدا از اطلاعات کامل حقوقی آگاه باشد تا بتواند با استفاده از دانش حقوقی خود مطالبات شرکت و یا افراد برای مهارجت و سرمایه گذاری را به سرانجام برساند .

یکی از توانایی ها و مهارت های مشاوران مالی موفق، داشتن روابط عمومی بالاست که برای شروع مذاکره با مشتری بسیار مهم است. زمانی که فردی به عنوان مشاور مالی استخدام می شود باید بتواند با استفاده از توانایی‌ها و مهارت‌های خود به صاحبان واحد و یا سرمایه راهکارهایی را نشان بدهد که در کار خود دچار ضرر و زیان نشوند. مشاوران مالی متناسب با نیاز شرکت و یا افراد نحوۀ انجام بازاریابی و یا سرمایه گذاری را به مدیران شرکت ارائه می‌دهند.

مشاوران مالی همه به یک اندازه دارای مهارت و توانایی جهت ارائه گزارش و أخذ تصمیم های درست مالی نیستند.
مدیران شرکت‌ها باید قبل از انتخاب مشاوران مالی خود تحقیقات لازم را داشته باشند تا بهترین مشاور را برای شرکت خود انتخاب کنند.
آن‌ها همچنین باید توانایی شناسایی نیازهای مالی را داشته باشند و با توجه به آن ها برنامه ریزی درستی را جهت رسیدن به اهداف مالی شرکت انجام دهند.

پیش از انتخاب مشاوران مالی بهتر است مدارک و مجوزهای آن را بررسی کنید و اطلاعات دقیقی در مورد روش کار مشاور مالی به دست آورید.

شما همراهان گرامی می‌توانید جهت دریافت بهترین مشاوره در زمینۀ مهارجت و یا خرید کالا از اروپا و آلمان و همچنین سرمایه‌گذاری در آلمان و اروا با مجرّب‌ترین مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.

روش سرمایه گذاری در آلمان

بهترین سرمایه گذاری در آلمان

بهترین سرمایه‌گذاری در کشور آلمان، آلمان کشوری پرجمعیت و پیشرفته در قاره اروپاست که شامل ۱۶ ایالت است. پایتخت آن برلین و مهمترین شهرهای آن شامل برلین، مونیخ، فرانکفورت و هامبورگ است.

این کشور آلمانی زبان در غرب اروپا، مهمترین و اقتصادی‌ترین کشور عضو منطقه یورو است. عضویت در سازمان ملل، اتحادیه اروپا، ناتو و … در کارنامه این کشور قرار دارد. از جمعیت ۸۲ میلیون نفری آن، حدود ۹۲ % آلمانی و حدود ۷.۷ %. آن اتباع خارجی تشکیل شده است. این کشور از نظر تولید ناخالص داخلی چهارمین قطب اقتصادی مهم جهان است و از نظر رفاه و سطح زندگی اجتماعی، نظام آموزشی رایگان و سیستم بهداشت قدرتمند آن جایگاه ارزشمند و بالایی در دنیا دارد.

این کشور صنعتی، ۲۸ برند و شرکت بزرگ را در خود جای داده است. شرکت های معروف خودروسازی نظیر پورشه، مرسدس بنز و بی ام دبلیو حاصل فعالیت این کشور است و این کشور را به پایگاهی قابل اعتماد برای انتخاب بهترین سرمایه گذاری در آلمان تبدیل کرده است.

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان

خرید ملک در آلمان یکی از روش‌های سرمایه گذاری افراد در آن کشور است. باید بدانید همیشه بهترین سرمایه‌گذاری در آلمان و یا هر کشور دیگر، نمی‌تواند منجر به دریافت پاسپورت و یا اقامت آن کشور شود.

خرید ملک بی‌شک بهترین سرمایه گذاری در آلمان است؛ زیرا یکی از کم ریسک ترین روش‌های سرمایه گذاری است. اما باید بدانید با خرید ملک نمی‌توانید اقامت یا پاسپورت آلمان را داشته باشید.

ایرانیان به عنوان سرمایه‌گذار خارجی می‌توانند به راحتی در آلمان ملک خریداری نمایند اما نمی‌توانند به واسطه این خرید پاسپورت آلمان را اخذ کنند.
تنها از این طریق می‌توانند به سود دهی برسند که آن را در قالب یک بیزنس پلن مورد تأیید آلمان اقدام به خرید و فروش ملک یا ساخت و ساز شود.سود این نوع سرمایه‌گذاری در سال‌های اخیر قابل توجه بوده است.

شش دلیل اصلی برای آنکه خرید ملک در آلمان را به عنوان بهترین سرمایه گذاری در آلمان معرفی کنیم وجود دارد.

 1. قیمت ملک در آلمان نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار پایین است.
 2. بازار املاک بخصوص برای آپارتمان های ۵۷ تا ۱۴۰ مترمربعی بسیار محدود شده است.
 3. تغییر جمعیت در آلمان موجب تقاضای بالا برای ملک بر اساس رشد جمعیت شده است.
 4. تأمین مالی در آلمان تقریباً بسیار سودآورتر از هر کشور دیگری در جهان است. با وام‌های بین ۱.۱۵ تا ۲.۵۰ درصد برای آپارتمان های اجاره‌ای کلاسیک یا خرید خانه‌ها، شما کمتر از درآمد خود پرداخت می‌کنید.

هیچ کشور دیگری در جهان این فرصت سودآور برای کسر مالیات ارائه نمی‌کند. خرید ملک در آلمان مالیات کمی را دارد. حتی می‌توانید ۵۰ تا ۱۲ سال پس از خرید آپارتمان بین ۲٪ و ۸۰٪ در سال (به عنوان نوعی استهلاک) این نرخ را کاهش دهید.

سرمایه گذاری خرید ملک در آلمان

سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت در آلمان

بهترین سرمایه گذاری در آلمان می‌تواند در قالب راه اندازی یک کسب و کار جدید تحت عنوان یک شرکت، یا ایجاد شعبه از کسب و کار موجود باشد.
همان طور که گفته شد؛ آلمان کشوری قدرتمند در زمینه صنعت و اقتصاد اروپا بر پایۀ فعالیت‌های این کشور پیشرفته است. برای آنکه بتوانید شرکتی را در آلمان ثبت کنید ابتدا باید یک طرح تجاری قوی ارائه نمایید تا تأییدیه این کشور را أخذ نماید.
ثبت شرکت در آلمان حدود ۳ تا ۴ هزار یورو هزینه دارد و بعد از ثبت، سرمایۀ اولیه برای شروع می‌تواند ۲۵،۰۰۰ یورو باشد. توجه داشته باشید هر نوع کسب و کاری نمی‌تواند منجر به أخذ تأییدیه و اقامت شما شود زیرا این کشور بسیار پیشرفته است.

سرمایه‌گذاری از طریق کارآفرینی در آلمان

سرمایه‌گذاری از طریق کار آفرینی در آلمان به دو صورت اقدام است. در روش اول شما می توانید به روش‌های دیگر مثل تحصیل، کار یا ازدواج ورود کنید و سپس اقدام به کارآفرینی نمایید.
اگر انتخاب شما به عنوان یک خارجی برای بهترین سرمایه‌گذاری در آلمان، روش کارآفرینی است، باید طرحی تجاری و قوی ارائه کنید و نشان دهید علاوه بر سودآوری و کمک به اقتصاد آلمان، اشتغال‌زایی نیز خواهید داشت.طرح شما باید در اتاق بازرگانی دولت آلمان تایید گردد.
میزان سرمایه برای استارت کار، عنوان نشده است اما شما باید بتوانید حقوق کارمندان آلمانی و هزینه‌های کسب و کار خود را پوشش دهید.

سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه در آلمان

سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه در آلمان، برخی از سرمایه گذاران با خرید سهام و اوراق قرضه از ملل دیگر، از جمله آلمان، به دنبال متنوع کردن سرمایه‌گذاری خود هستند.
دولت فدرال در آلمان هر ساله اوراق قرضه متنوعی را صادر می‌کند که توسط دولت آلمان به طور کامل حمایت می‌شود. آلمان، مانند بسیاری از کشورهای اروپایی، از یورو استفاده می‌کند و اوراق قرضه آلمان به آن ارز تبدیل می شود.
مردم در سراسر جهان می‌توانند اوراق قرضه آلمان را از طریق کارگزاران دارای مجوز سرمایه‌گذاری خریداری کنند. در ابتدا باید بدانید که این روش نمی‌تواند منجر به اقامت شما بشود.

دولت آلمان اوراق قرضه سه ماهه تا ۳۰ ساله صادر می‌کند.

بهترین روش سرمایه‌گذاری در آلمان

برای پیدا کردن بهترین روش سرمایه گذاری و در نهایت رسیدن به سرمایه‌گذاری عالی در آلمان دلایلی را باید ذکر کنیم.

 1. آلمان بزرگترین اقتصاد اروپا است.
 2. آلمان یک کشور عضو شنگن است.
 3. رفت و آمد آسان به کل شنگن
 4. مرکز تجارت در اروپا
 5. دریافت تابعیت و اقامت در آلمان پس از ۸ سال زندگی در آن
 6. گذرنامه معتبر و قدرتمند آلمان
 7. بهترین مقصد سرمایه گذاری در اروپا
 8. سرمایه‌گذاری سودمند در بازار املاک و مستغلات آن
 9. خطوط هوایی به اکثر مناطق اروپا

حساب شرکت موجود باشد. شرکت ثبت شده باید بتواند طبق اساسنامه خود مشغول کار شود و از درآمد خود به دولت مالیات بدهد. این مالیات است که سودهی شرکت را اثبات می نماید و سبب اعطای اقامت به افراد می شود.

شما همراهان گرامی می‌توانید جهت دریافت برای أخذ اقامت در اروپا و همچنین سرمایه‌گذاری در آلمان و سایر کشورهای اروپایی با شماره‌های موجود در سایت با برترین و مجرب‌ترین مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.

 ثبت شرکت در آلمان