مشاوره‌ی مالی در اروپا

مشاوره ی مالی در اروپا

مشاور مالی با شما صحبت می‌کند تا درمورد دارایی‌ها، بدهی‌ها، درآمد و هزینه‌ هایتان به نتایج روشنی برسد. علاوه‌بر‌این، در پرسش‌نامه مالی، منابع درآمد آتی و مستمری ‌هایی که بعدها خواهید گرفت و سرمایه‌گذاری‌های طولانی‌مدت مشخص شده است.
همه‌ی سرمایه‌ گذاری‌ها، مستمری‌ ها، هدایا و منابع درآمد فعلی و مورد انتظار در این پرسش ‌نامه فهرست شده و برای آن‌ ها در آینده برنامه‌ریزی می‌شود.

مؤلفه‌ی مرتبط با سرمایه‌گذاری در این پرسش‌نامه بیشتر بر موضوعات ذهنی تمرکز دارد؛ مثلا میزان ریسک‌پذیری یا تحمل ریسک و ظرفیت ریسک. اطلاع کلی درمورد ظرفیت و تحمل ریسک، به مشاور کمک می‌کند، زمان مناسبی را برای تخصیص دارایی‌ها تعیین کند. همچنین، ازطریق پرسش‌نامه‌ها به مشاور خود این امکان را می‌دهید که ترجیحات شما در سرمایه‌گذاری را بشناسد.

در ارزیابی اولیه، موضوعات دیگری نیز گنجانده شده است؛ ازجمله اطلاعات لازم درمورد سایر موضوعات مدیریت مالی مثلا مسائل مرتبط با بیمه یا وضعیت مالیاتی. مشاور مالی باید درمورد طرح‌های املاک که درحال‌حاضر برای خودتان درنظر دارید، اطلاعات کافی داشته باشد. همچنین باید با سایر اعضای تیم تصمیم‌گیری مثلا حسابداران و وکلای شما نیز در ارتباط باشد. زمانی که شما و مشاور مالی، به کمک هم از وضعیت فعلی مالی و جایگاه خود و برنامه‌های آینده آگاهی کامل پیدا کنید، آماده خواهید بود که همکاری خود را شروع کنید و به اهداف مالی خود برسید.

مشاور مالی، همه‌ی این اطلاعات اولیه را بررسی و در قالبی طرح جامع ارائه می‌کند.

یکی از دغدغه‌های افرادی که از ایران به کشورهای اروپایی مهاجرت کرده دارند، سرمایه‌گذاری است. بهترین سرمایه‌گذاری پس از مهاجرت چیست؟ چه باید کرد تا سرمایۀ فردی پس از مهاجرت از بین نرود؟

هر فرد در ابتدای مهاجرت با قواعد زندگی در خارج از کشور آشنا نیست و بهتر است پس از مدتی زندگی و آشنایی با کشور مقصد، اقدام به سرمایه گذاری نماید یا اگر قصد سرمایه گذاری زودهنگام دارد بهتر است در روش‌هایی سرمایه گذاری کنید که ریسک کمتری داشته باشد. به این دلیل شما می‌توانید با دریافت مشاوره از مشاوران مالی ما جهت خرید کالا از اروپا و یا سرمایه گذاری هرچه بهتر اقدام نمایید.

مشاوره مالی در اروپا

اینکه ما در کدام راه و مسیر سرمایه گذاری کنیم نیاز به بررسی چند ملاک داریم. در ابتدا پیش از سرمایه گذاری به چند سؤال پاسخ دهید.

  1. بهترین کشور برای سرمایه گذاری کدام است؟
  2. آیا کشور مد نظر از نظر صنعت توریست رونق دارد یا خیر؟

به عنوان مثال در صورتی که کشورهایی مانند: اتریش، سوئیس، آلمان، پرتغال و فرانسه را انتخاب کنید که توریست های بسیاری از این کشورها دیدن می کنند، بهتر است در روش های کم ریسک مانند خرید ملک سرمایه گذاری کنید. به عنوان مثال شما می توانید آپارتمان‌های کوچکی را خریداری کنید و آن‌ها را به توریست‌هایی که از کشور مقصد شما بازدید می‌کنند اجاره دهید. همچنین می‌توانید در کشور مقصد یک هاستل (Hostel) خریداری کرده و اتاق های آن را اجاره دهید. مزایای هاستل نسبت به هتل این است که قانون های سخت گیرانه هتل داری در مورد هاستل صدق نمی کند و شما به راحتی می توانید به سود دهی برسید.

به طور کلی برای انتخاب بهترین روش سرمایه گذاری باید روشی را انتخاب کنید که کم ریسک و پر سود باشد. به عنوان مثال در روش خرید ملک در صورتی که به سود دهی نرسید می‌توانید ملک خود را به همان قیمت یا بالاتر بفروشید و به این صورت سرمایه شما باز خواهد گشت.

شرایط اقتصادی کشوری که قصد سرمایه گذاری در آن را دارید، تأثیر بسزایی در تصمیم و انتخاب شما خواهد گذاشت، زیرا که امنیت اقتصادی در مسیر مهاجرتی شما بسیار حائز اهمیت است.

اولین استانداردی که بررسی خواهیم کرد نرخ مصادره اموال در کشورهای اروپایی است. این نرخ در بیشتر کشورهای این قاره برابر با کمترین میزان خود یعنی ۱ بوده است که حاکی از آن است که ریسک مصادره اموال در این کشورها بسیار پایین است.

برای سرمایه گذاری در اروپا علاوه‌بر استانداردهای سرمایه گذاری، دانستن شاخص‌های اقتصادی نیز می‌تواند مفید باشد. اولین شاخص، میزان تولید ناخالص داخلی کشورهای منطقه یورو است.

سرمایه گذاری در اروپا

سرمایه گذاری در اروپا (فرنچایز)

بسیاری از افراد پس از مهاجرت برای سرمایه گذاری شغل رستوران و یا فست فود را انتخاب می‌کنند که البته این شغل از ریسک بالایی برخوردار است. به همین منظور هتل‌ها و رستوران‌های معروف موجود در اروپا، امکان أخذ نمایندگی در اروپا و خرید امتیاز را برای سود آوری به ماطبان خود داده‌اند تا افراد بتوانند از این موقعیت استفاده کنند.

این برندها به دلیل اینکه شناخته شده هستند و هزینه زیادی را صرف تبلیغات می‌کنند؛ توانایی سودآوری بسیار بالایی را برای فرد به همراه دارند. علاقه‌مندان أخذ اقامت از طریق خرید سهام این شرکت‌ها باید توجه داشته باشند که سرمایۀ اولیه برای أخذ شعبه هر یک از این برندها با توجه به نوع برند و منطقه انتخابی متفاوت است.

به عنوان مثال برای تأسیس یک شعبه مک دونالد حدود ۹۰۰ هزار یورو سرمایه اولیه لازم است اما می توان یک شعبه Subway را با مبلغ کمتری در حدود ۱۰۰ هزار یورو نیز راه اندازی کرد. سود خالصی که می توان از اینگونه سرمایه گذاری‌ها دریافت کرد بسته به محل تأسیس شعبه و نوع برند متفاوت است، اما در مورد برندی مانند رستوران لی برگر می‌توان به سود خالص ماهیانه ۳۰ هزار یورو نیز دست یافت.

خرید ملک در اروپا

خرید ملک در اروپا از جمله روش‌های پر طرفدار سرمایه گذاری به شمار می‌رود. سهولت و سادگی پروسه خرید ملک و سود حاصل از اجاره و فروش املاک، از دلایل محبوبیت این روش است، اگر هدف اولیۀ شما از خرید ملک أخذ اقامت یک کشور است، این نکته را در نظر داشته باشید که در همۀ کشورها، این امر منجر به دریافت اقامت نخواهد شد.

بنابراین قبل از هر اقدامی تمامی جوانب تصمیم خود را ارزیابی کنید. حداقل مبلغ سرمایه گذاری در املاک در کشور ترکیه امکان پذیر است که با خرید ملک در حدود ۲۵۰ هزار یورو پاسپورت این کشور را دریافت خواهید کرد.

در یونان نیز امکان سرمایه گذاری در املاک با این مبلغ وجود دارد. در کشور پرتقال نیز شما با ۳۵۰ هزار یورو خرید ملک علاوه بر اقامت خود، همسر و فرزندان تا ۲۱ سال می‌توانید برای أخذ اقامت پدر و مادر خود و همسرتان نیز اقدام نمایید.

مشاوره مالی خرید ملک در اروپا

ثبت شرکت در اروپا

ثبت شرکت در اروپا از دیگر روش‌های سرمایه گذاری در این قاره است. ثبت شرکت است. که بدون مشاوره و دریافت وکیل، انجام این امور حاصل نخواهد شد.
به طور کلی در زمینۀ ثبت شرکت، مرتبط بودن زمینه فعالیت شرکت با سابقه کاری و یا تحصیلی متقاضی از جمله شروط اولیه به شمار می‌رود. داشتن بیزینس پلن و در نظر گرفتن مبلغی به عنوان سرمایۀ اولیه شرکت از دیگر شروط این روش است.

در بعضی کشورها مانند کانادا و آلمان سخت‌گیری زیادی در مقابل ثبت شرکت وجود دارد و داشتن بیزینس پلن قوی از اهمیت بالایی برخوردار است.
در این کشورها در ابتدا سودآوری شرکت نیز بررسی می‌شود و در صورتی که به حد نصاب لازم نرسد اقامت متقاضی تمدید نخواهد شد.

کارآفرینی در اروپا

یکی دیگر از روش‌ها هم برای دریافت اقامت و هم برای سرمایه گذاری در اروپا از طریق کارآفرینی را هدف قرار می دهند.
اقدام از طریق شیوهی کارآفرینی نیازمند ارائه یک طرح و ایدهی جدید و خلاقانه است. در این راه فرد باید اثبات کند که می‌تواند تأثیر مثبتی بر اقتصاد کشور مقصد داشته باشد. علاوه بر آن، در اکثر موارد فرد ملزم است نیروهای کار بومی کشور مقصد را نیز استخدام نماید.

در اغلب موارد نیز می توان کارآفرینی را زیرمجموعه ثبت شرکت قرار داد و طرح تجاری را در قالب شرکت ارائه داد. یکی از کشورهایی که این امکان را برای افراد فراهم آورده و در واقع بهترین کشور برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به شیوۀ کارآفرینی در اروپا، اتریش است.
در صورت تأیید ایده و بیزینس پلن توسط اداره کار اتریش (AMS) و سوددهی کسب و کار، امکان أخذ وام نیز برای متقاضی وجود دارد.

خود حمایتی در اروپا

خودحمایتی در اروپا یکی دیگر از روش‌های سرمایه گذاری در اروپا است که به آن عنوان سرمایه داری نیز داده شده است. زیرا در این روش شما نیازی به انتقال و صرف سرمایه خود نخواهید داشت.

تنها به آن کشور نشان می‌دهید فردی با دارایی و تمکن مالی قوی هستید و قصد دارید اقامت یک کشور اروپایی را دریافت کنید. در این روش شما اجازۀ کار در کشور مقصد را ندارید، زیرا که خود را به عنوان یک فرد متمکن معرفی نموده اید.
این بدان معنی است که شما نمی توانید هیچ فرصتی شغلی را در کشور مقصد اشغال کنید. اما خودتان می توانید کسب و کاری راه اندازی کرده و افرادی را نیز استخدام نمایید.

کشورهای معدودی این روش را تعریف نموده‌اند که اتریش، فرانسه و سوئیس از جمله آن‌ها هستند. در هر کدام از این کشورها، متقاضیان مبالغ مخصوصی را به ازای خود و فرزندانشان در حساب نشان دهند، و همچنین اگر حداقل دو ملک داشته باشند به پروندشان کمک خواهد کرد.
در کشور فرانسه برای تمدید این اقامت، شرط حضور وجود ندارد، اما در کشورهای سوئیس و اتریش، اقامت حداقل شش ماه در سال بدین منظور ضروری است.

سرمایه گذاری در اروپا

سرمایه گذاری در اروپا و مزایای آن

کیفیت زندگی، ثبات اقتصادی، رفاه اجتماعی، نظام سلامت و آموزش قوی از جمله دلایلی است که افراد را به سمت سرمایه گذاری در اروپا سوق داده است. بیشتر متقاضیان قصد دارند که علاوه بر سودآوری و افزایش سرمایه خود از این طریق، اقامت آن کشوررا نیز دریافت کنند تا بتوانند در امنیت و رفاه به زندگی خود ادامه دهند.

معمولاً افراد روش خرید ملک را جهت افزایش سرمایه، ثبت شرکت را جهت گسترش فعالیت اقتصادی و شغلی خویش و روش خودحمایتی را جهت أخذ اقامت انتخاب می کنند.

با توجه به قوانین اتحادیه اروپا و حوزه شنگن از جمله مزایای سرمایه گذاری در اروپا امکان تردد آزادانه بین کشورهای این محدوده است به عبارتی با انتخاب یکی از این کشورها، به آسانی به ۲۵ کشور دیگر نیز سفر کنید.

همچنین سیاست‌های حمایتگرانه کشورهای اروپایی از سرمایه گذار خارجی نیز از دیگر مزایای سرمایه گذاری در اروپا است.

  1. سرمایه گذاری در اروپا و معایب آن
  2. روش های محدود سرمایه گذاری در اروپا
  3. تغییر برنامه ریی کشورها که مانع برنامه ریزی افراد برای سرمایه گذاری
  4. افزیش نرخ ارزهایی چون یورو و سایر ارزهای کشورهای اروپایی
  5. روش ثبت شرکت در کشورهای اروپایی
  6. تخصصی بودن روش‌های سرمایه گذاری و نیاز به وکیل مجرب برای این امر