چگونگی انتقال ارز با رمز ارزها

چگونگی انتقال ارز با رمز ارزها

مشکلات سیاسی و اقتصادی به وجود آمده در سال‌ های اخیر، چالش‌ های زیادی را برای افراد فعال در عرصه‌ های مختلف به وجود آورده است. انتقال ارز یکی از این مسائل می‌ باشد که باعث سردرگمی یا بهتر است بگوییم اختلال در کار تجارت و سایر تعاملات مالی شده است. وضع شدن تحریم‌ ها باعث شده تا انتقال ارز به ایران و یا بالعکس، روند پیچیده‌ ای داشته باشد و همه به دنبال راه حل جایگزینی برای دور زدن این تحریم‌ ها باشند. از سوی دیگر ظهور ارز‌های دیجیتال و امکان مبادلات آنها به صورت غیر متمرکز و بدون نظارت دولت‌ ها، به ما اجازه می‌ دهد تا ارز مورد نظر خود را تبدیل به ارز دیجیتال کرده و آن را به راحتی به کشورهای خارجی یا به ایران انتقال دهیم. در ادامه این مطلب قصد داریم بیشتر در خصوص چگونگی انتقال ارز با رمز ارزها صحبت کنیم، پس تا پایان کار با ما همراه باشید تا بتوانید این روش را به خوبی درک نمایید.

مشکلات انتقال ارز

قبل از اینکه سراغ چگونگی انتقال ارز با رمز ارزها برویم، بهتر است چشم اندازه واضح‌ تری نسبت به مشکلات موجود در عرصه انتقال ارز داشته باشید. با وجود تحریم‌ ها محدودیت‌ های زیادی را برای تجار و سایر افرادی که نیاز به انتقال ارز به خارج از کشور از خارج به داخل کشور دارند به وجود آورده است. هرگونه تبادل مالی در بین کشورها به راحتی قابل پیگیری می‌ باشد و از همین رو ممکن است بسیاری از بانک‌ ها یا کشورها تبادلات مالی با ایران را ممنوع کرده باشند.

همین باعث شده که افراد فعال در عرصه‌ های مختلف به دنبال راهکار مناسبی برای دور زدن این محدودیت‌ ها باشند. البته ظهور تکنولوژی‌ ها یا بهتر است بگوییم سیستم‌ های مالی جدید مانند ارز‌های دیجیتال به ما کمک می‌ کند تا راحت‌ تر چنین مشکلاتی را پشت سر بگذاریم. البته پیش از این در مقاله‌ ای دیگر به صورت تفصیلی به بررسی مشکلات انتقال ارز پرداخته‌ ایم، که می‌ توانید جهت اطلاع بیشتر از این مشکلات به این مقاله مراجعه کنید.

بررسی چگونگی انتقال ارز با رمز ارزها

رمز ارزهای دیجیتال شباهت زیادی به سایر واحدهای پولی رایج در جهان دارند و به عبارتی می‌ توان گفت نوعی از ارز هستند که به روش‌ های خاص تولید و توزیع می‌ شوند. بعضی از این ارزها مانند بیت کوین باید در پروسه ماینینگ قرار بگیرند و اصطلاحاً آنها را استخراج کنند و نمونه‌ های دیگری از آن به صورت سکه‌ های از قبل استخراج شده‌ در دسترس عموم قرار می‌ گیرند تا آنها را خریداری کرده و از آنها برای انجام مبادلات خود استفاده کنند.

استفاده از ارزهای دیجیتال تمرکز معاملات و تراکنش‌ های مالی را از روی بانک‌ ها و دولت‌ ها بر می‌ دارد. این موضوع اجازه می دهد تا بتوان به راحتی و بدون نظارت نهادهایی که وضع کننده تحریم‌ ها علیه ایران یا موظف به تحریم تجار یا سایر فعالین ایرانی بودند، تبادلات ارزی با کشورهای دیگر داشته باشید. در بلاک چین‌ ها تمامی افراد، خریداران، فروشندگان و… رمز ارزها بدون این که شناسایی شوند، می‌ توانند ارز دیجیتال مورد نظر خود را انتقال دهند. در ضمن سیستم کاری آنها به این صورت است که تمامی مبادلات انجام شده را درون خود ثبت می‌کنند و می‌توانید آنها را به وضوح ببینید. این روزها ارزهای زیادی علاوه بر بیت کوین و اتریوم که در بازار شناخته شده هستند، وجود دارد که در بین آنها می‌ت وان به مواردی مانند دیپل، مونرو، دش، زی کش و… اشاره کرد. چگونگی انتقال ارز با رمز ارزها به این صورت است که معادل ارزی برای ارزهای دیجیتال را باید از کیف پولی به کیف پول دیگر منتقل کرد. البته انجام این کار نیز چالش‌ هایی را در پیش خواهد داشت که در ادامه بیشتر شما را با آنها آشنا می‌ کنیم.

چالش‌ های انتقال ارز با رمز ارزها

بعد از اینکه یک درک کلی نسبت به چگونگی انتقال ارز بار رمز ارزها پیدا کردید، نوبت به این می‌رسد که با چالش‌ های موجود در این مسیر آشنا شوید تا در زمان انجام مبادلات مالی خود مشکل خاصی بر نخورید. در ادامه برخی از این چالش‌ ها را با هم مورد بررسی قرار خواهیم داد:

  • انتقال ارز با رمز ارزها یا همان ارز‌های دیجیتال در وهله اول نیازمند این موضوع است که هر دو طرف معامله آشنایی کافی با ارزهای دیجیتال و نحوه استفاده از آن داشته باشند. در چنین شرایطی هر دو فرد باید به سیستم ارزهای دیجیتال اعتماد کنند و از سوی دیگر کیف پول معتبر درست کرده باشند.
  • امنیت: امنیت ارزهای دیجیتال بسیار بالاست و می‌ توانید با خیال راحت در معاملات خود از آنها استفاده کنید. اما در نظر داشته باشید رعایت نکات امنیتی مربوط به آنها لازم کار با ارزهای دیجیتال می‌ باشد و در غیر این صورت به مشکلات زیادی بر خواهید خورد.
  • نوسانات بالای ارز دیجیتال همیشه باعث به وجود آمدن مشکلاتی در خصوص چگونگی انتقال ارز با رمز ارزها می‌ شود. برای اینکه در انجام معاملات خود از این نوسانات در امان باشید و مشکلاتی در این زمینه برای شما به وجود نیاید، بهترین کار این است که به جای استفاده از ارزهای دیجیتال با نوسان قیمت بالا سراغ ارزهای دیجیتال با ثبات ارزش بالاتر بروید. چرا که نوسانات قیمت آن در زمان انتقال ارز با رمز ارزها می‌ تواند مشکلات مختلفی را برای طرفین معامله به وجود بیاورد.
  • بهتر است که هر دو طرف معامله کیف پول‌ های اختصاصی معتبری داشته باشند. کیف پول دیجیتال به مجموعه‌ ای از کدها گفته می‌ شود که به وسیله آن می‌ توان ارز دیجیتال را به راحتی ذخیره سازی کرد. کیف پول ارز دیجیتال به صورت نرم افزار برای موبایل یا کامپیوتر و یا کیف پول سخت افزاری در دسترس افراد قرار می‌ گیرند . پیشنهاد ما برای کار با کیف پول دیجیتال این است که حتماً سراغ کیف پول‌ های معتبر و شناخته شده بروید و آنها را از سایت رسمی توسعه دهندگان نرم افزار کیف پول‌ها دانلود کنید.

نکات مهم در انتقال ارز با رمز ارزها

نکاتی که در ادامه با شما در میان می‌ گذاریم، باعث می‌ شود تا روند انتقال ارز با رمز ارزها یا همان ارز دیجیتال را بتوانید بهتر طی کنید و در این زمینه به مشکل خاصی بر نخورید.

  • روند انتقال ارز با رمز ارزها بسیار سریع می‌ باشد و معادل ارز دیجیتال مبلغ ارز مورد نظرتان را در زمانی کمتر از ۲ ساعت انتقال خواهید داد.
  • در صورتی که برای انتقال ارز با رمز ارزها سراغ صرافی‌ های ارز دیجیتال می‌ روید، باید به این موضوع دقت داشته باشید که اول از همه سراغ صرافی‌ های معتبری بروید که نزد عموم تایید شده‌ اند و امنیت بالایی دارند. از سوی دیگر بهتر است بعد از نقل و انتقالات مالی خود در صرافی تمامی ارز دیجیتال دریافت شده را سریعا به کیف پول انتقال دهید تا به این صورت به مشکل خاصی بر نخورید.
  • هر دو طرف معامله برای انتقال ارز با رمز ارزها باید با روند کاری ارزهای دیجیتال آشنایی کامل داشته باشند. چرا که در غیر این صورت مشکلات زیادی برای طرفین معامله پیش می‌ آید و احتمال بروز بی‌اعتمادی در این میان وجود خواهد داشت.
  • در نظر داشته باشید که عدم آشنایی و بسیاری از افراد با عرضه ارز دیجیتال باعث می‌ شود تا افراد سودجو بتوانند راحت‌تر از آنها سوء استفاده کنند و به این صورت امکان کلاهبرداری برای افرادی که با این عرصه آشنایی ندارند بالاتر است.
  • به هیچ عنوان مشخصات کیف پول ارز دیجیتال خود را در اختیار دیگران قرار ندهید تا احتمال بروز سرقت یا کلاهبرداری را پایین بیاورید. این کار اجازه می‌ دهد تا انتقال ارز با رمز ارزها روال مطمئن‌ تری داشته باشد.